EN

21.06.2021, 14:32 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Cwaniar" w Teatrze Polonia

Teatr Polonia zaprasza na spektakl "Cwaniary" na podstawie kultowej powieści Sylwii Chutnik w reżyserii Agnieszki Glińskiej, którego premiera odbędzie się 24 czerwca. 

fot. mat. teatru

W przedstawieniu udział biorą: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik oraz Michał Meyer.

"Cwaniary" to opowieść o kobiecym gangu i losach tworzących go czterech kobiet z różnych środowisk. Brawurowa historia o sprawiedliwości i zemście, karze i winie. Adaptacja Marty Konarzewskiej i Agnieszki Glińskiej korzysta z postaci i elementów fabuły głośnej łotrzykowskiej powieści Sylwii Chutnik, ale jednocześnie wpisuje tę historię w pejzaż dzisiejszej Warszawy. Zapraszamy na wciągającą, chuligańską, kobiecą opowiastkę o życiu i śmierci, dopełnioną warszawskimi piosenkami i balladami w aranżacjach Warszawskiego Combo Tanecznego pod kierownictwem muzycznym Jana Młynarskiego.

Czas trwania: 110 minut, bez przerwy

Premiera: 24 czerwca, godz. 19.30

Kolejne spektakle: 22 i 25 czerwca oraz 12, 13 i 14 sierpnia

 BILETY: online [http://bit.ly/CwaniaryPolonia] oraz w kasach teatrów: tel. 22 589 52 00 oraz 22 622 21 32, [email protected] i [email protected].

Pełen repertuar dostępny jest na stronie www teatru: teatrpolonia.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne