EN

7.09.2020, 15:55 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Cravate Club" w Teatrze Polonia i plany repertuarowe

Teatr Polonia zaprasza na francuską komedię Fabrice’a Rogera-Lacana "Cravate Club". W obsadzie Wojciech Malajkat i Marcin Stępniak. Premiera 24 września na Małej Scenie. 

mat. teatru

"Cravate Club" to francuska komedia o dwóch architektach, przyjaciołach, zwyczajnych facetach. W swoje pięćdziesiąte urodziny Bernard wyprawia kameralne przyjęcie. Okazuje się, że Adrien, jego najlepszy przyjaciel i partner biznesowy, nie może pojawić się na uroczystości, bo ma w planach comiesięczne spotkanie tajemniczego klubu… do którego jubilat nie należy. Od tej pory nieustannie prześladuje go pytanie: „czego mi brakuje, by zostać członkiem tego klubu?”. 

Data premiery: 24 września, Mała Scena Teatru Polonia

Kolejne spektakle: 25-26 września, 2-3 października

BILETY: online teatrpolonia.pl oraz w kasach teatrów: tel. 22 589 52 00 oraz 22 622 21 32, [email protected] i [email protected]

Pełny repertuar dostępny jest na stronie www teatru: teatrpolonia.pl.

25 września w Och-Teatrze – przeniesiona z wiosny w wyniku pandemii – premiera "Oszustów" Michaela Jacobsa w reż. Jana Englerta. W obsadzie: Michalina Łabacz, Gabriela Muskała, Beata Ścibakówna, Filip Pławiak i Zbigniew Zamachowski. Producentem spektaklu jest Beta-Art.

Wysokiej próby komedia, zbudowana z intryg i sieci małych kłamstw między dwoma małżeństwami w średnim wieku i ich zakochanymi, wchodzącymi w dorosłe życie dziećmi. Amerykański dramatopisarz Michael Jacobs zadaje w "Oszustach" pytania o kondycję współczesnej rodziny oraz o… małżeńską nudę. Temat poważny, ale podany lekko i z poczuciem humoru. Mierzą się z nim trzy pary współczesnych kochanków: Monika (Beata Ścibakówna) i Howard (Piotr Grabowski), Sam (Zbigniew Zamachowski) i Grace (Gabriela Muskała) oraz ich dzieci Michelle (Michalina Łabacz) i Allen (Filip Pławiak). Podczas rodzinnej kolacji życie wszystkich przewraca się do góry nogami...

Na 13 grudnia na Dużej Scenie Och-Teatru zaplanowano premierę "Alei Zasłużonych" Jarosława Mikołajewskiego w reżyserii Krystyny Jandy.

Poeta, inteligent, artysta w szponach biurokracji. Tekst wyraźnie nawiązuje do kafkowskiego "Procesu" – analogiczne bezradność, absurd, brak hierarchii ocen i skomplikowanie współczesnego świata. Międzygatunkowy tekst, z dużymi partiami wierszowanymi, nigdzie niepublikowany, napisany przez jednego z najbardziej interesujących współczesnych pisarzy i poetów.

30 grudnia na Dużej Scenie Teatru Polonia wyczekiwana premiera "Cwaniar" według powieści Sylwii Chutnik. Spektakl reżyseruje Agnieszka Glińska, wystąpią: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik i Michał Meyer.

To opowieść o kobiecym gangu i losach tworzących go czterech kobiet z różnych środowisk. Brawurowa historia o sprawiedliwości i zemście, karze i winie. Adaptacja Marty Konarzewskiej i Agnieszki Glińskiej korzysta z postaci i elementów fabuły głośnej łotrzykowskiej powieści, ale jednocześnie wpisuje tę historię w pejzaż dzisiejszej Warszawy. Zapraszamy na wciągającą, chuligańską, kobiecą opowiastkę o życiu i śmierci, dopełnioną balladami podwórkowymi w aranżacjach Jana Młynarskiego. 

Premierę spektaklu "Dziewczyna z pociągu" brytyjskiej pisarki Pauli Hawkins w reżyserii Cezarego Żaka planujemy na 11 lutego na Dużej Scenie Och-Teatru. 

Teatralna adaptacja słynnego thrillera psychologicznego. Książka, sprzedana w milionach egzemplarzy, przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów dziennika „The New York Times”. Zupełnie nowy gatunek teatralny, nigdy wcześniej nieprezentowany w Och-Teatrze. Wspaniałe role. Wielka radość dla publiczności.

Premierę spektaklu "Minetti. Portret artysty z czasów starości" w reżyserii Andrzeja Domalika zaplanowaliśmy na maj 2021 roku na Dużej Scenie Teatru  Polonia.

Wybitny tekst austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda, analizujący rolę i kondycję aktora. "Minetti..." to spowiedź starego, wielkiego artysty, opowieść o jego stosunku do autorów i publiczności. Tekst bolesny, nieprzypisany do żadnego kraju i ponadczasowy. Nasz bohater wzorowany jest na wybitnym niemieckim aktorze, Bernhardzie Minettim, przyjacielu i długoletnim współpracowniku Thomasa Bernharda, z którego autor robi symboliczną figurę Aktora. Być może będzie to kreacja ponadczasowa, ważna dla historii teatru, gdyż w tej roli zobaczymy mistrza sztuki teatralnej – Jana Peszka. Partnerować mu będą Zofia Domalik i Małgorzata Zajączkowska.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne