EN

24.05.2021, 08:59 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Błękitnego Zamku" w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury

Po 26 latach nieobecności na stołecznych scenach teatralnych, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprasza na operetkowo-musicalową inscenizację „Błękitnego Zamku”.

fot. mat. teatru

To jedyna powieść, uwielbianej przez wszystkich autorki „Ani z Zielonego Wzgórza”, która napisana została z myślą o dorosłym czytelniku. Ale premiera realizowana w MTM jest przede wszystkim skierowana do młodego widza, który dzięki współczesnej inscenizacji, ma szanse rozpocząć swoją przygodę z gatunkiem muzycznym, jakim jest operetka. 

„Błękitny Zamek” to historia 29-letniej Joanny, która postanawia porzucić świat konwenansów, w którym żyje i podejmuje śmiałe decyzje zmieniające jej życie. To właśnie w tej historii spotykają się młodzieńcze marzenia z rzeczywistością. 

Bohaterowie sztuki, pod płaszczykiem wyszukanej ironii i komediowego dystansu, wyśpiewują wzruszającą historię o tęsknocie, samotności, o marzeniach. O miłości. A towarzyszy im niespotykana w dzisiejszych teatrach muzyka Romana Czubatego, do doskonale napisanego dramaturgicznego libretta przez Krystynę Ślaską i Barbarę Wachowicz

Zapraszamy!  

PREMIERA 4, 5 czerwca, godz. 19.00

Kolejne spektakle:

6 czerwca, godz. 19.00

18, 19 czerwca, godz. 19.00

20 czerwca, godz. 18.00 

Scena Mazowieckiego Teatru Muzycznego, ul. Jagiellońska 26 w Warszawie (dawne Kino Praha)

mteatr.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne