EN

27.05.2021, 10:50 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Błękitnego Zamku" w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

W Mazowieckim Teatrze Muzycznym (MTM) im. Jana Kiepury – 4 czerwca odbędzie się premiera spektaklu operetkowo- musicalowego „Błękitny Zamek” na motywach powieści Lucy Maud Montgomery z muzyką Romana Czubatego, w reż. Beaty Redo-Dobber.

fot. mat. teatru

"Po 26 latach nieobecności na stołecznych scenach teatralnych, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprasza na operetkowo-musicalową inscenizację Błękitnego Zamku. To jedyna powieść, uwielbianej przez wszystkich autorki Ani z Zielonego Wzgórza, która napisana została z myślą o dorosłym czytelniku" – napisała w informacji przesłanej PAP Agnieszka Kowacka z MTM.

Jak wyjaśniła, "premiera w MTM jest przede wszystkim skierowana do młodego widza, który dzięki współczesnej inscenizacji, ma szanse rozpocząć swoją przygodę z gatunkiem muzycznym, jakim jest operetka".

"Błękitny Zamek to historia 29-letniej Joanny, która postanawia porzucić świat konwenansów, w którym żyje i podejmuje śmiałe decyzje zmieniające jej życie" – czytamy na stronie MTM. "To właśnie w tej historii spotykają się młodzieńcze marzenia z rzeczywistością" – dodano.

"Bohaterowie sztuki, pod płaszczykiem wyszukanej ironii i komediowego dystansu, wyśpiewują wzruszającą historię o tęsknocie, samotności, o marzeniach. O miłości. A towarzyszy im niespotykana w dzisiejszych teatrach muzyka Romana Czubatego, do doskonale napisanego dramaturgicznego libretta przez Krystynę Ślaską i Barbarę Wachowicz" – napisano w zapowiedzi spektaklu.

Reżyseria, ruch sceniczny, reżyseria projekcji multimedialnych - Beata Redo-Dobber. Kierownictwo i opracowanie muzyczne - Mieczysław Smyda.

Występują: Anna Lasota/ Sylwia Gorajek (Joanna), Marcin Jajkiewicz/ Tomasz Rak (Eddi), Anna Lubańska (Tekla), Katarzyna Trylnik (Izabella), Zuzanna Caban (Oliwia), Aleksandra Hofman (Georginia), Witold Żołądkiewicz (Beniamin), Grzegorz Szostak (Abel), Andrzej Precigs (Redfern), Aleksander Zuchowicz (Parsival), Tomasz Pałasz (Listonosz), Dariusz Jakubowski (Doktor Trent, gościnnie), Tomasz Pałasz, Michał Wierzbowski (Tancerze stepujący) oraz balet, zespół wokalny i zespół muzyczny MTM.

Premiera "Błękitnego Zamku" – 4 czerwca o godz. 19 na Scenie MTM (ul. Jagiellońska 26). Kolejne spektakle – 5-6 i 18-20 czerwca br.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne