EN

31.05.2021, 08:25 Wersja do druku

Warszawa. Premiera „Ach, jak cudowna jest Panama” w Teatrze Lalek Guliwer – 5 czerwca

Warszawski Teatr Lalek Guliwer przedstawi 5 czerwca premierę „Ach, jak cudowna jest Panama” w reż. Roberta Jarosza - poinformowała PAP Agnieszka Evans ze stołecznego teatru. Jak wyjaśniła, przedstawienie przygotowano na podstawie książki Janoscha.

fot. mat. teatru

„Premiera odbędzie się wyjątkowo w plenerze, w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury, w Parku Sowińskiego na Woli” – napisała w informacji przesłanej PAP. „Zainauguruje otwarcie Amfiteatru po dwuletnim remoncie i jednocześnie pierwszym etapie przebudowy obiektu” – dodała.

„Przedstawienie Ach, jak cudowna jest Panama to spektakl o poszukiwaniu miejsca, w którym czujemy się najlepiej. Główni bohaterowie – Miś i Tygrysek zainspirowani napisem +Panama+ ze skrzynki wyłowionej z rzeczki, decydują się na wspólną wyprawę w poszukiwaniu nowego domu” – czytamy w opisie spektaklu.

„Czy wymarzoną Panamą okaże się miejsce pachnące bananami? A może Panama jest po prostu tam, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie?” – napisano.

Ach, jak cudowna jest Panama to teatr spełniający się w drodze, inspirujący do odkrywania w tkance otaczającego nas miasta przyczółków dla utopijnej idei Panamy. I choć wiemy, że podążając drogą nakreśloną przez Janoscha wrócimy do naszych własnych domostw, to jednak wyruszyć warto” – powiedział reżyser Robert Jarosz, cytowany w informacji.

Podkreślił, że „warto odkrywać to, co opatrzone, powierzchownie poznane czy stereotypowo zepchnięte”. „Warto przez chwilę uprawiać miejski survival, poznawać innych mieszkańców miasta, a własną wyobraźnię potraktować jak domowe zwierzątko i od czasu do czasu wyprowadzić ją na spacer” – wyjaśnił Jarosz.

Przekładu powieści dokonała Emilia Bielicka. Adaptacja i reżyseria - Robert Jarosz. Scenografię zaprojektowała Maria Bacova. Muzykę skomponowała Anna Stela. Choreografię ułożyli: Weronika Pelczyńska, Magdalena Fejdasz i Monika Szpunar.

Występują: Joanna Borer, Elżbieta Pejko, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński i Krzysztof Prygiel.

Jak zaznaczono, „spektakl łączący środki teatru lalek i teatru plastyki ruchu, przeznaczony jest dla widzów od 3 roku życia”.

Premiera przedstawienia – 5 czerwca o godz. 17.30 w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego (ul. Elekcyjna 17). Kolejne spektakle – 17-20 czerwca br.

Patronat honorowy nad przedstawieniem objęła Ambasada Republiki Panamy w Polsce.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne