EN

2.08.2021, 15:15 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "A planety szaleją..." w Teatrze Współczesnym 20 sierpnia

W stołecznym Teatrze Współczesnym, na Scenie w Baraku, 20 sierpnia odbędzie się premiera spektaklu "A planety szaleją... (Młodzi w hołdzie Korze)" w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Spektakl wyreżyserowała Anna Sroka-Hryń.

fot. mat. teatru

Jak wyjaśniono, "na spektakl składa się zestaw piosenek z repertuaru kultowej już dziś grupy MAANAM w nowych aranżacjach". "Piosenki wykonywane są przez studentów warszawskiej Akademii Teatralnej, a towarzyszy im na żywo zespół muzyczny w składzie: harfa, kontrabas, pianino" - dodano.

"Dobrze znane utwory w nowych aranżacjach, wykonywane z młodzieńczym entuzjazmem, przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino, nabierają nowych znaczeń" - napisano na stronie Teatru Współczesnego.

Jak zaznaczono, "hołd młodych artystów dla charyzmatycznej piosenkarki Kory, to pokaz umiejętności wokalnych, wrażliwości i energii".

Reżyseria - Anna Sroka-Hryń. Reżyseria światła - Paulina Góral. Aranżacja i pianino - Mateusz Dębski. Harfa - Alina Łapińska. Kontrabas - Wojciech Gumiński.

Występują: Ada Dec, Natalia Stachyra, Karolina Piwosz, Maja Polka, Jagoda Jasnowska, Olga Lisiecka, Maciej Dybowski, Juliusz Godzina, Wojciech Melzer, Maciej Kozakoszczak i Tomasz Osica.

Premiera - 20 sierpnia o godz. 20 na Scenie w Baraku Teatru Współczesnego w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 21 i 22 sierpnia br.

Wątki tematyczne