EN
23.05.2022, 14:24 Wersja do druku

Warszawa. Powraca „Taśma" Teatru WARSawy - spektakl w Zamku Ujazdowskim

Psychologiczna rozgrywka, pełna zwrotów akcji i prowadząca do zaskakującego finału. Miłość, podobnie jak nienawiść, to namiętność, dla której czas i zdobyte doświadczenie nie jest łaskawy. Bo przecież trudno spojrzeć z dystansem na to, co nigdy nie przestało boleć.  Ponadto zjawiskowa rola Magdaleny Popławskiej. „Taśma" Teatru WARSawy - spektakl w Zamku Ujazdowskim: 28 i 29 maja.

fot. mat. teatru

TAŚMA
na podstawie dramatu Stephena Belbera

reżyseria: Michał Siegoczyński
scenografia: Wojciech Stefaniak
muzyka: Damian Neongenn – Linder
obsada: Magdalena Popławska, Krzysztof Prałat, Adam Sajnuk
Czas trwania: 80 minut

Psychologiczna rozgrywka, pełna zwrotów akcji i prowadząca do zaskakującego finału. Dwóch przyjaciół z czasów licealnych spotyka się po latach. Jon w aurze sukcesu czeka na premierę swojego debiutanckiego filmu na lokalnym festiwalu. Vince jest drobnym dealerem narkotyków. Z początku niewinna rozmowa zaczyna się przeradzać w odkrywanie mroków przeszłości. Wszystko zmierza w kierunku bolesnej konfrontacji, która okazuje się ukartowanym planem Vince’a. Zjawiskowa rola Magdaleny Popławskiej. „Taśma” to trzymający w napięciu, ale nie pozbawiony dowcipu thriller.

W "Taśmie" Stephena Belbera publiczność, zamknięta w klaustrofobicznym wnętrzu pokoju taniego hotelu gdzieś w Michigan, uczestniczy w spotkaniu dwóch prawie trzydziestoletnich mężczyzn. Kiedyś byli szkolnymi przyjaciółmi. Dziś Jon jest reżyserem stojącym u progu filmowej kariery, a Vince lekkoduchem z Oakland, strażakiem dorabiającym na handlu kokainą.
Gdy okazuje się, że miłosne podboje nastolatków, pamiętane jako bolesne zadry tkwią w ich myślach przez lata, wieczór przeradza się w zimną psychologiczną rozgrywkę... Aktorzy trafnie realizują założenia taktyczne Belbera, a widz tylko dzięki nutce ironii wprowadzanej przez niesfornego Sajnuka, może przetrwać na " Taśmie" aż do nieoczekiwanego rozwiązania.

Cezary Korycki

Trzymająca w napięciu opowieść o winie i karze w brawurowym wykonaniu młodych aktorów.
Roman Pawłowski "Gazeta Wyborcza”

W Starej Prochowni "Taśma" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego z udziałem Magdy Popławskiej, polskiej Tyldy Swinton. Rola, w której ważne jest każde spojrzenie, gest, drżenie głosu. Rany boskie!
Łukasz Drewniak "Przekrój"

Źródło:

Materiał nadesłany