EN

28.03.2023, 08:25 Wersja do druku

Warszawa. „Podróż do nie/śmiertelności” – pierwszy w Polsce monodram poświęcony tematyce ESG

W jaki sposób katastrofa klimatyczna podobna jest do wcześniejszych wyzwań, przed którymi stanęła cywilizacja? Co ją od wcześniejszych wydarzeń odróżnia? Kim jest osoba ratująca ostatnie drzewo na Ziemi i dlaczego szuka schronienia w wieżowcu? Na te pytania starają się odpowiedzieć Jadwiga Klata, Karolina Adamczyk i Justyna Łagowska, inspirowane i wspierane przez JLL Polska.

fot. Tomasz Michalczewski/ mat. organizatora

Inicjatorem powstania monodramu jest firma JLL, która buduje swoją biznesową egzystencję na podstawie wizji „See a brighter way”. JLL w swoim szerokim portfolio wyróżnia się na tle innych firm doradczych mocnymi kompetencjami w zakresie ESG. Ten ważny wątek działalności dotyczy rozwiązywania kryzysów, których pojawianie stało się wyzwaniem i częścią rozwoju każdego biznesu.

„Podróż do nie/śmiertelności” to spektakl oparty o pytania dotyczące naszej przyszłości w kontekście zmian klimatycznych i rozwoju cywilizacyjnego i próby odpowiedzi na nie. Autorką tekstu jest Jadwiga Klata, dla której inspiracją były znane motywy kulturowe i fragmenty literatury antycznej. Aktorką, która weźmie na siebie ciężar narracji różnych scenariuszy mogących spotkać naszą cywilizację, jest Karolina Adamczyk, polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, na co dzień członkini Zespołu Teatru Powszechnego w Warszawie. Ważną część monodramu jest muzyka, za której stworzenie odpowiada Rafał Matuszak, kompozytor i basista związany z zespołami Coma i Ka$hell. Za reżyserię i scenografię „Podróży do nie/śmiertelności” odpowiada Justyna Łagowska, pedagog Akademii Teatralnej i UW. Wyjątkowe jest również miejsce pokazów monodramu. Jest to industrialna przestrzeń (niezagospodarowana) jednej z kondygnacji Varso Tower.

Monodram „Podróż do nie/śmiertelności” to ukonstytuowanie szerszego projektu artystycznego pod hasłem „Przestrzeń do zmiany”, w którego ramach będą tworzone wydarzenia łączące twórców z biznesem. Jednym z działań JLL w ramach „Przestrzeni do zmiany” jest ufundowanie stypendiów dla młodych scenografów, które przyznaje kapituła złożona z wybitnych twórców, takich jak Jan Klata, Zofia de Ines, Maja Kleczewska czy Zbigniew Libera.

Link do zapowiedzi video: https://players.brightcove.net/1268729899001/default_default/index.html?videoId=6323004604112

PREMIERA: 30 marca

POKAZY: 30 i 31 marca

O firmie JLL

JLL (NYSE: JLL) jest wiodącą firmą świadczącą usługi profesjonalne, specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami i inwestycjami. JLL kształtuje przyszłość nieruchomości dla lepszego świata poprzez wykorzystanie najbardziej zaawansowanej technologii do tworzenia najlepszych możliwości, niesamowitych przestrzeni i zrównoważonych rozwiązań w zakresie nieruchomości dla naszych klientów, pracowników i społeczności. JLL to firma z listy Fortune 500 z rocznymi przychodami w wysokości 19,4 mld dolarów, prowadząca działalność w ponad 80 krajach i zatrudniająca na całym świecie ponad 102 000 pracowników według stanu na 30 czerwca 2022 r. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym Jones Lang LaSalle Incorporated.

Źródło:

Materiał nadesłany