EN
8.02.2023, 09:08 Wersja do druku

Warszawa. „Piszą więc żyją. Pierwszych sto dni wojny”. Czytanie w Teatrze Polskim w reż. Svitlany Oleshko

Teatr Polski zaprasza 18 lutego o godz. 19.30 na czytanie esejów i felietonów tworzonych przez ukraińskich pisarzy przez pierwsze tygodnie wojny na Ukrainie, zebranych w książce „Piszą więc żyją. Pierwszych sto dni wojny” pod redakcją Bohdana Zadury. Niedowierzanie, lęk, cierpienie, bezsenność, bezradność, nadzieja – tak wiele emocji, dla których na nowo szukamy słów, by je opisać. Symboliczna rocznica bohaterskiej obrony Ukrainy jest dla nas szansą, by po raz kolejny zmierzyć się z tym, przez co przechodzą nasi najbliżsi sąsiedzi.

fot. mat. teatru

Kraj, który był geograficzną mapą w szkolnym podręczniku czy na ekranie telewizyjnej prognozy pogody, nabiera realnych rysów twarzy ludzi, o których się martwisz, których chcesz wesprzeć i obronić.

Bohdan Zadura

Reżyserką czytania jest Svitlana Oleshko - reżyserka, scenarzystka, dyrektorka teatru Arabesky w Charkowie, obywatelka Ukrainy, która znalazła schronienie w Polsce. Scenariusz autorstwa Janusza Majcherka łączy eseje z książki „Piszą więc żyją” i wiersze z tomu „100 wierszy wolnych z Ukrainy” wydanych nakładem Biura Literackiego.

OBSADA:
Ewa Domańska, Katarzyna Skarżanka, Katarzyna Strączek, Adam Cywka, Szymon Kuśmider

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne