EN
9.03.2022, 15:15 Wersja do druku

Warszawa. Performance o wojnie w Ukrainie w Teatrze Druga Strefa

17 i 18 marca o godz. 20.00 w Teatrze Druga Strefa odbędą się pokazy performance'u „МОЛИМОСЯ, ЩО ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!/ Modlimy się, żeby wszystko było dobrze!” - wstrząsającego zapisu pierwszych dni rosyjskiej napaści na Ukrainę.

fot. Mieszkańcy Czernihowa

24 lutego 2022 o godzinie 3.45 wojska rosyjskie napadły na Ukrainę. Odgłosy wybuchów, rakiety niszczące budynki mieszkalne, zamknięte sklepy, życie w ciągłym strachu przed putinowskimi żołdakami, a z drugiej strony heroiczna walka o wolność!

Spektakl Teatru Druga Strefa będzie opowieścią o pierwszych dniach wojny. Opowieścią, która powstaje na podstawie wiadomości przesyłanych do Teatru od przyjaciół z Czernihowa. Olexander, Andriy, Irina, Dasha... Ta historia niestety jest prawdziwa, dzieje się tu i teraz. 

Autorzy: Olexader, Andriy, Irina, Dasha

Pomysł, tłumaczenie i reżyseria: Sylwester Biraga

Występują: Halina Chrobak, Anna Sandowicz, Marzena Trybała, Bartosz Bednarczyk

Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

WSTĘP WOLNY

Premiera: 17 marca 2022

Spektakl dla publiczności od 15. roku życia.

Czas trwania spektaklu: 90 minut.

Bilety on-line: WSTĘP WOLNY

fot. Eligiusz Baranowski

12 marca, sobota |  Teatr Druga Strefa

godzina 20.00

NOC HELVERA – dramat

Wstrząsający dramat ludzkiej tragedii pychy i poniżenia. Spektakl zawieszony w czasie, mogący się odgrywać gdziekolwiek i kiedykolwiek. Także tu i teraz...

Czy brunatne czasy rodzącego się nazizmu należą już do przeszłości? Czy kryształowe noce w różnych odsłonach nie są powtarzającym się elementem historii na sinusoidzie wieków? Czy współczesne podziały na gorszy i lepszy sort nie powinny zasiać w nas niepokoju? 

Teatr Druga Strefa każe widzowi zmierzyć się z trudnymi pytaniami. Sylwester Biraga inscenizując dramat Ingmara Villqista nie podsuwa gotowych odpowiedzi. Każe wszystkim szukać ich wewnątrz siebie, sprawiając, że Noc Helvera staje się ich udziałem. Nie sposób będzie jej zapomnieć po opuszczeniu teatru. Wracać będzie jak natrętne echo. Każde medialne informacje będą nową Nocą Helvera! Helvera XXI wieku...

Spektakl dla publiczności od 15. roku życia.

Czas trwania spektaklu: 60 minut.

Bilety on-line: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/noc-helvera-dramat

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne