EN

14.10.2022, 14:23 Wersja do druku

Warszawa. Październik w Rampie – „Depesze”, Kaszpirowski i farsa wampiryczna

W październiku, na trzech scenach Teatru Rampa, pojawią się trzy nowe propozycje.

fot. Marek Zimakiewicz

Już 22 października, w teatralnym Klubie Tragediowym, odbędzie się premiera „Depeszy” – recitalu Marty Zalewskiej i Marcina Januszkiewicza z nowymi zaskakującymi interpretacjami hitów Depeche Mode, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. „Depesze” to muzyczna podróż w zakamarki miasta opowiadająca o trudnych miłościach oraz poszukiwaniu romantyzmu w świecie zdominowanym przez propagandę, pieniądz i technologię.

Tej ostatniej nie zabraknie w stand-upie o Anatoliju Kaszpirowskim „Czarny Papież”. W tytułowej roli słynnego tele-uzdrowiciela, na Dużej Scenie Rampy, wystąpi Andrzej Konopka wciągający widzów w hipnotyczny komediowy seans wokół zbiorowych pragnień, oszołomień oraz zjawisk paranormalnych, szczególnie tych w Polsce.

Podczas wieczoru z charyzmatycznym guru słynącym z „uzdrawiania” celebrytów i polityków widzowie odkryją siły podświadomości sprzyjające sukcesom w miłości, pracy i biznesie.

Scenariusz spektaklu powstającego w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa stworzyli: Michał Walczak (odpowiadający też za reżyserię) i Gabriel Michalik – autor biograficznej książki „Kaszpirowski. Sen o wszechmocy”. Premiera w Warszawie odbędzie się 28 października, a premiera w Krakowie – 4 listopada.

fot. Marek Zimakiewicz

Kolejną koprodukcją Rampy realizowaną tej jesieni jest farsa wampiryczna „W grobie się nie mieści” przygotowywana wspólnie z Teatrem Malabar Hotel.

Wypełnioną czarnym humorem komedię o upiornych perypetiach pogrążonego w długach małżeństwa Debetów reżyseruje Marcin Bartnikowski. Przedstawienie gramy na Scenie Kameralnej tuż przed Halloween (premiera 29 października), a w szalonej fabule spektaklu znajdziemy liczne nawiązania do literackich i popkulturowych motywów wampirów, straszydeł, guseł.

„W grobie się mieści” to propozycja nie tylko dla sympatyków teatru, ale też horrorów i ekscentrycznej pikantnej rozrywki.

W październiku do Rampy wracają również tytuły znane z minionych sezonów, m.in. „Cafe Sax” i „Rapsodia z Demonem” czy familijna „Niekończąca się historia”, którą zaprezentujemy w ramach Festiwalu KORCZAK DZISIAJ.

Polecamy nasze najbliższe propozycje, na stronie teatru opublikowaliśmy również repertuar listopadowy i grudniowy, w tym ofertę sylwestrową.

Zapraszamy do Rampy i na Targówek – tylko 12 minut metrem od Centrum.

Źródło:

Materiał nadesłany