Teatr Kwadrat zaprasza na wakacyjne pokazy spektakli „Ślub doskonały” i „Małżeństwo do poprawki”.
ŚLUB DOSKONAŁY - 17, 18, 19 SIERPNIA
Jesteś panem młodym w dniu swojego ślubu. Budzisz się rano, właściwie w południe, w pokoju hotelowym, z piękną, nagą nieznajomą u boku. Niestety, wśród zapamiętanych atrakcji wczorajszego kawalerskiego wieczoru, obraz tej ślicznotki nie występuje. A głos twojej przyszłej żony już słychać w hotelowym korytarzu… Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację, by w lot zrozumieć, że życie naszego bohatera już nigdy nie wróci na dotychczasowe tory.
Każdemu z nas zapewne typowa ślubna przesada wydaje się ze wszech miar żenująca, nic dziwnego zatem, że gdy w taką scenerię wprowadzić absurdalny wątek narzeczonego, przyłapanego na zdradzie w noc przedślubną – mieszanka taka musi prowadzić do wybuchów nieposkromionego śmiechu, a momentami (uwaga!) także wzruszeń. Sztuka łączy dwa elementy ukochane przez naszych widzów, czyli romantyzm przedstawienia „Kiedy Harry poznał Sally” z absurdalnym dowcipem i matematyczną precyzją najlepszych światowych fars.
Zamierzony przez autorów barokowy weselny kicz, jest doskonałą oprawą dla lokomotywy nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach – ukochanym gatunku Brytyjczyków.
MAŁŻEŃSTWO DO POPRAWKI - 24, 25, 26, 27 SIERPNIA
Thomas jest wziętym pisarzem kryminałów i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25 latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych „asystentek”, nie stroniąc od alkoholu i odreagowując kryzys wieku średniego, ona wnosi o rozwód. Do akcji wkracza więc dwójka krwiożerczych prawników: Marcus, reprezentujący Thomasa, wieloletni przyjaciel rodziny i wynajęta przez Verę, ostra jak brzytwa Arlette. Oboje zdeterminowani, by pozbawić drugą stronę praw do majątku.
Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, on był w niej szaleńczo zakochany i marzył, by być pisarzem przez wielkie „P”, a nie chałturnikiem tworzącym wyłącznie dla pieniędzy.
Postanawia odzyskać Verę i rozpocząć z nią nowe, znacznie skromniejsze życie pod romantycznymi dachami Paryża. Jego staraniom - ostatecznie zakończonym sukcesem - przyglądają się Marcus i Arlette, którzy również mają się ku sobie. Sielanka trwa więc w najlepsze aż do momentu, w którym Thomas nieoczekiwanie przypomni sobie prawdziwe okoliczności swojego wypadku…
„Małżeństwo do poprawki” to lekka, a jednocześnie naszpikowana błyskotliwymi i pełnymi inteligentnego humoru dialogami komedia romantyczna Michaela Englera, w której zgodnie z zasadą Hitchcocka bomba wybucha na początku, a potem napięcie tylko rośnie.