EN

14.06.2024, 09:19 Wersja do druku

Warszawa. Open Call na U:NEW Dance Wave Festival

Do 27 czerwca można zgłaszać propozycje krótkich choreografii, performansów i filmów wideo na wydarzenia w ramach czwartej edycji U:NEW Festival w Warszawie.

fot. mat. organizatora

Festiwal ma na celu spotkanie kolektywu HOTELOKO movement makers z warszawską publicznością oraz poszerzanie współpracy międzynarodowej. Ponadto jednym z celów jest umożliwienie prezentacji własnej twórczości szczególnie osobom młodym oraz debiutującym (w każdym wieku), które nie mają dostępu do profesjonalnej sceny teatralnej i tanecznej w Warszawie, a działają i rozwijają się w dziedzinie tańca współczesnego, performansu, aktywizmu oraz sztuk i działań pokrewnych. Ważną misją jest także spotkanie międzypokoleniowe artystów debiutujących, wschodzących i uznanych z Polski i zagranicy.

W ramach festiwalu odbędą się cztery wieczory w terminie 27-30 września w następujących przestrzeniach: Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Centrum Promocji Kultury Praga Południe i Białołęcki Ośrodek Kultury BOK. Propozycje można zgłaszać w różnych formach ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem tańca współczesnego w jego różnorodnych odsłonach (improwizacja, nowy taniec konceptualny, choreografia eksperymentalna, performans, taniec współczesny z elementami tańca klasycznego prezentujący emocje i opowiadający historię oraz inne formy).

Tematyka prac jest otwarta. Ze względu na realizację wieczorów przez organizatora, jakim jest kolektyw HOTELOKO movement makers przedstawiamy główną ideę naszych działań. Tworzymy projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne dotykając takich tematów, jak wspólnota, wolność, tolerancja, empatia, dobrostan psychiczny, demokracja, edukacja, prawa człowieka, tkanka miasta, tożsamość kulturowa. Naszym celem jest też szczególne zwrócenie uwagi na tematy związane z ekologią: zieloną transformacją, wodą pitną, energią solarną, zmianami klimatycznymi oraz przyszłością naszej planety. No greenwashing, ale protopia, perm kultura i solarpunk. Bardzo ważny jest dla nas także głos kobiet:  dyskusja wokół równouprawnienia płci i wzmacnianie wspólnot wokół ekofeminizm. Zależy nam, aby promować zrównoważony rozwój, którego jednym z elementów jest produkowanie mniejszej ilości nowych dzieł choreograficznych, a raczej możliwość prezentacji tych dzieł, które już powstały.

Kto może aplikować? Każda osoba, która chciałaby zaprezentować swoje możliwości taneczne / ruchowe / performatywne na scenie, osoby działające w dziedzinie tańca, które traktują to jako dodatkowy rozwój osobisty, a także artystki i artyści, również z innych krajów, w tym w szczególności młodzi, debiutujący, wschodzący nie mający możliwości prezentacji swoich prac w Warszawie, a także młodzież (15+). W przypadku zgłoszenia osoby niepełnoletniej, potrzebna zgoda rodziców/opiekunów prawnych. Open Call jest skierowany zarówno do polskich, jak i zagranicznych artystek i artystów.

For English go here: http://fundacjarozwojuteatru.pl/en/open-call-eng-u-new-2024/ 

Deadline/ Termin nadsyłania zgłoszeń: 27 czerwca godz. 23.59

Formularz Google dostępny pod linkiem: https://forms.gle/8hkRsmiyCvKqqabm7 

Organizator: Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA' / Kolektyw HOTELOKO movement makers 

Trailer wideo z poprzedniej edycji U:NEW Festival: https://youtu.be/F676mlsvR5w

Wydarzenie "Noc Tańca / Fala Tańca" w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe w dniu 27.09.2024 dofinansowane w ramach środków m.st. Warszawa, dzielnica Praga-Południe.

Wydarzenie "NOWA FALA w tańcu" w Białołęckim Ośrodku Kultury w dniu 28.09.2024 dofinansowane w ramach środków m.st. Warszawa, dzielnica Białołęka.

Wydarzenie IV U:NEW Dance Wave Festival - Multiiplierevent CODASI w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie w dniach 29-30.09.2024 dofinansowane w ramach środków  m.st. Warszawa, dzielnica Śródmieście oraz ze środków Komisji Europejskiej w ramach projektu "CODASI - Contemporary Dance for Sustainability and Inclusion".

Premiera spektaklu „(M)OTHERS” w wykonaniu kolektywu HOTELOKO movement makers dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/397182863366108 

Więcej informacji i szczegółowe zasady naboru: http://fundacjarozwojuteatru.pl/pl/open-call-unew-2024/ 

Media społecznościowe U:NEW Festival:

https://www.facebook.com/unewfestival 

https://www.instagram.com/u_new_festival/

Źródło:

Materiał nadesłany