EN

22.06.2021, 15:26 Wersja do druku

Warszawa. Ogłoszono wyniki naboru wniosków do programu Taniec

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (MKDNiS) opublikowało wyniki naboru wniosków z odwołaniami do programu Taniec 2021 - poinformowano we wtorek na stronie operatora programu Instytutu Muzyki i Tańca (IMiT). Łączna kwota dofinansowań wynosi 2 mln 229 tys. 100 zł.

fot. mat. organizatora

Jak wyjaśniono na stronie IMiT, "do odwołań zgłoszonych zostało 95 wniosków", a "środki finansowe przyznano 14 projektom na kwotę 627 tys. zł".

Podkreślono, że "łącznie w programie Taniec dofinansowane zostaną 33 zadania, w ramach których zrealizowane zostaną festiwale, przeglądy i konkursy dotyczące tańca, spektakle taneczne, oraz inne formy prezentacji artystycznych, w których taniec stanowi wiodący element programu, także w formule on-line".

"Łączna kwota dofinansowań wynosi 2 mln 229 tys. 100 zł" - poinformowano.

Lista beneficjentów programu dostępna jest na stronie: https://imit.org.pl/storage/app/media/uploaded-files/taniec-2021-karta-publikacji-z-odwolaniami-1.pdf.

Najwyższe dofinansowanie w wysokości 140 tys. zł otrzymał Balet Dworski Cracovia Danza na 22. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza. Najniższą dotację w wysokości 24 tys. zł przyznano Regionalnemu Centrum Kultur Pogranicza na realizację spektaklu "Kryptonim 27 w Krośnie".

Operatorem programu Taniec jest Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne