EN

14.02.2023, 15:06 Wersja do druku

Warszawa. Ogłoszenie przesłuchań do premiery operetki Mazowieckiego Teatru Muzycznego

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury ogłasza przesłuchania do premiery operetki pt. „Kraina uśmiechu” Franza Lehára.

fot. mat. teatru

Szukamy śpiewaków operowych: solistek (kobiet, wiek: 25-40 lat) i solistów (mężczyzn, wiek 30-45 lat), z wykształceniem muzycznym i aktorskim, a także umiejętnościami tanecznymi do ról męskich i ról żeńskich: Liza, Gustaw von Pottenstein, Książe Su-Czong, Mi.

Wszelkie wymagania dot. charakterystyki postaci scenicznych, a także materiału, który należy przygotować na przesłuchanie, zawarte są w Regulaminie Przesłuchań.

Przesłuchania odbędą się 1 marca o godz. 11.00 w siedzibie Mazowieckiego Teatru Muzycznego przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie.

Zapraszamy do składania aplikacji, które powinny zawierać: CV ze zdjęciem.

Prosimy o przygotowanie: utworu solowego wybranej przez siebie postaci: Liza, Gustaw von Pottenstein, Książe Su-Czong, Mi lub, w razie braku utworu solowego w partyturze operetki dla danej partii, wybranego duetu z udziałem tejże postaci, a także drugiego dodatkowego utworu solowego z repertuaru operetkowego. Dodatkowo prosimy o przygotowanie fragmentu tekstu wybranej postaci ze spektaklu operetkowego „Kraina uśmiechu”: str. 1-2 (Liza-Gucio), str. 3-6 (Su-Czong-Liza), str. 7-8 (Liza-Mi), str. 9 (Gucio-Mi), który stanowi załącznik do regulaminu.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 20 lutego na adres: [email protected], z dopiskiem w temacie: „PRZESŁUCHANIA – KRAINA UŚMIECHU". Kandydatki i kandydaci wybrani do udziału w przesłuchaniach, spośród nadesłanych zgłoszeń, zostaną o tym poinformowani do 23 lutego 2023 r., do godz. 12:00.

Regulamin przesłuchań wraz z klauzulą informacyjną, w tym terminy koniecznej dostępności artystek i artystów w związku z próbami i spektaklami, a także fragment libretta spektaklu znajdują się na stronie Teatru www.mteatr.pl.

Czekamy na Wasze zgłoszenia i życzymy powodzenia!

Źródło:

Materiał nadesłany