EN
15.06.2021, 10:09 Wersja do druku

Warszawa. Ogłoszenie nominacji do XV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

14 czerwca w siedzibie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, Kapituła Konkursu w składzie: Iwona Wujastyk (Przewodnicząca Kapituły, Dyrektor MTM), Prof. Izabela Kłosińska (sopranistka), Krystyna Mazurówna (tancerka, choreograf), Danuta Renz (śpiewaczka operowa), Marek Chowaniec (scenograf), Prof. Ryszard Karczykowski (śpiewak operowy), Andrzej Pągowski (artysta grafik), Jerzy Satanowski (kompozytor, aranżer, reżyser), Janusz Stokłosa (pianista, kompozytor), Tomasz Szymuś (kompozytor, aranżer, dyrygent), Daniel Wyszogrodzki (dziennikarz muzyczny), po pełnych emocji obradach, ogłosiła nominacje do XV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. 

fot. proj. Andrzej Pągowski

I. Nominację w kategorii NAJLEPSZY SPEKTAKL otrzymuje: 

- „CALLAS. MASTER CLASS” - spektakl zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu,

- „DON JUAN” - spektakl zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- „DON PASQUALE” - spektakl zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi.

II. Nominację w kategorii NAJLEPSZY SPEKTAKL DLA MŁODEGO WIDZA otrzymuje:

- „OPEROWY ZAWRÓT GŁOWY” - spektakl zgłoszony przez  Operę Nova w Bydgoszczy,

- „TADEK NA TROPACH MINOTAURA” – spektakl zgłoszony przez Teatr Muzyczny w Łodzi,

- „TAJEMNICA TOMKA SAWYERA”- spektakl zgłoszony przez Scenę Relax w Warszawie.

III. Nominację w kategorii NAJLEPSZY REŻYSER otrzymuje:

- WOJCIECH KOŚCIELNIAK - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie,

- ROBERT TALARCZYK - zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu,

- MICHAŁ ZNANIECKI - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi.

IV. Nominację w kategorii NAJLEPSZY DYRYGENT otrzymuje:

- FRANCK CHASTRUSSE COLOMBIER - zgłoszony przez Operę na Zamku w Szczecinie,

- TOMASZ FILIPCZAK - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie,

- KATARZYNA TOMALA-JEDYNAK - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

V. Nominację w kategorii NAJLEPSZA SCENOGRAFIA otrzymuje:

- ANNA CHADAJ - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie. 

- TADEUSZ KABICZ, MACIEJ PAWLAK - zgłoszeni przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, 

- JULIA SKRZYNECKA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

VI. Nominację w kategorii NAJLEPSZE KOSTIUMY otrzymuje:

- GOSIA BACZYŃSKA - zgłoszona przez Operę Śląską w Bytomiu,

- ANNA CHADAJ - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- MARCIN ŁOBACZ - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną,

- JULIA SKRZYNECKA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

VII. Nominację w kategorii NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA otrzymuje:

- EWELINA ADAMSKA-PORCZYK - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- ROBERT BONDARA - zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- JACEK TYSKI - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną.

VIII. Nominację w kategorii są: NAJLEPSZY PLAKAT TEATRALNO-MUZYCZNY otrzymuje:

- KATARZYNA AUGUSTYNIAK - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- LIDIA KANCLERZ - zgłoszona przez Teatr Rozrywki w Chorzowie,

- PIOTR SUCHODOLSKI - zgłoszony przez Operę Krakowską,

- RAFAŁ SZŁAPA - zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie.

IX. Nominację w kategorii NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA otrzymuje:

- GOSHA KOWALINSKA - zgłoszona przez Warszawską Operę Kameralną,

- KATARZYNA OLEŚ-BLACHA - zgłoszona przez Operę Krakowską,

- EWELINA SZYBILSKA - zgłoszona przez Operą Śląską w Bytomiu,

- VICTORIA VATUTINA - zgłoszona przez Operę na Zamku w Szczecinie.

X. Nominację W KATEGORII NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY otrzymuje:

- TOMASZ KUK - zgłoszony przez Operę Krakowską,

- PAVLO TOLSTOY - zgłoszony przez Operę na Zamku w Szczecinie,

- ŁUKASZ ZAŁĘSKI - zgłoszony przez Operę Śląską w Bytomiu.

XI. Nominację w kategorii NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA otrzymuje:

- ANASTAZJA SIMIŃSKA - zgłoszona przez Scenę Relax w Warszawie,

- ANNA TERPIŁOWSKA - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie. 

XII. Nominację w kategorii NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY otrzymuje:

- MARCIN JANUSZKIEWICZ - zgłoszony przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury,

- ŁUKASZ ZAGROBELNY - zgłoszony przez Operę i Filharmonię Podlaską - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

XIII. Nominację w kategorii NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA) otrzymuje:

- LAURA KOROLCZUK - zgłoszona przez Teatr Wielki w Łodzi,

- MARIKA KUCZA - zgłoszona przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- REMY LAMPING - zgłoszona przez Warszawską Operę Kameralną.

XIV. NOMINOWANI W KATEGORII NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA) otrzymuje:

- JOSHUA LEGGE - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi,

- DOMINIK SENATOR - zgłoszony przez Teatr Wielki w Łodzi,

- MATEUSZ SIERANT - zgłoszony Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

XV. Nominowane w kategorii NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE) otrzymuje:

- EWELINA ADAMSKA-PORCZYK - zgłoszona przez Teatr Syrena w Warszawie,

- MAŁGORZATA KOWALSKA - zgłoszona przez Kielecki Teatr Tańca,

- ZUZANNA MARSZAŁ - zgłoszona przez Teatr Rozrywki w Chorzowie.

XVI. Nominację w kategorii NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE) otrzymuje:

- ALEKSANDER STANISZEWSKI - zgłoszony przez Kielecki Teatr Tańca,

- JAKUB STARZYCKI - zgłoszony przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

- MIROSŁAW WOŹNIAK - zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne