EN
15.09.2021, 17:23 Wersja do druku

Warszawa. Nowy sezon w Operze Kameralnej

"Kwartet" / fot. Jarosław Budzyński / mat. teatru

12 września świętowaliśmy 60-lecie istnienia Warszawskiej Opery Kameralnej. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych widzów do Magicznego Ogrodu Opery, gdzie na kilka godzin przenieśliśmy się w czasy Mozarta, ukochanego kompozytora Warszawskiej Opery Kameralnej.

Zwieńczeniem obchodów była Gala "Mozart Night" poprowadzona przez Alicję Węgorzewską i Jerzego Snakowskiego. Przygotowaliśmy dla Państwa krótką fotorelację z tego niezwykłego wydarzenia:

Bach i Mozart solo i kameralnie, Kościół Św. Anny w Warszawie, 19 września 2021, g. 17:00

60 biletów w cenie 60 groszy na 60-lecie WOK. Z okazji jubileuszu 60-lecia Warszawskiej Opery Kameralnej dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej przygotowaliśmy nie lada niespodziankę! Tylko dla czytelników newslettera koncert jubileuszowy prof. Krzysztofa Maroska w specjalnej cenie 60 groszy - tylko 60 biletów! Informacja i rezerwacja biletów: tel. +48 22 625 75 10

"KWARTET" RONALD HARWOOD, ANGIELSKIE NAPISY, Basen Artystyczny WOK przy ul. Marii Konopnickiej 6, 17 i 18 września 2021

„Kwartet” Ronalda Harwooda, opowieść o przemijaniu i przetrwaniu z godnością, która odniosła wyjątkowy sukces na scenach teatralnych całego świata, ponownie zagości na deskach Basenu Artystycznego. Tę genialną sztukę, która zainspirowała samego Dustina Hoffmana do wyreżyserowana filmu na jej podstawie, pokażemy naszym widzom już w najbliższy weekend: 17 i 18 września o godz. 19:00.

UWERTURY MOZARTA, Teatr WOK, Al. Solidarności 76b, 26 września 2021

Na program koncertu złożą się zarówno uwertury do takich hitów operowych jak "Wesele Figara", "Czarodziejski flet" czy "Uprowadzenie z seraju", jak też te mniej znane utwory, co nie oznacza, że w jakikolwiek sposób mniej intrygujące artystycznie od swych słynnych koleżanek. Wolfgang Amadeusz Mozart jak mało kto, potrafił zawrzeć w uwerturach to wszystko, co za chwilę miało porwać słuchacza, co zachwycało w kolejnych ariach, ensemblach czy chórach. Zapraszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany