26.03.2021, 11:57 Wersja do druku

Warszawa. Nowości w Warszawskiej Operze Kameralnej

Rok 2021 jest dla Warszawskiej Opery Kameralnej szczególny. To właśnie w tym roku obchodzi 60. rocznicę działalności instytucji, która zbiega się z 30. edycją Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie.

fot. mat. teatru

To wyjątkowy czas: wypełniony premierami i kolejnymi twórczymi wyzwaniami. Zapraszamy do oglądania wydarzeń na scenach naszych teatrów oraz spektakli dostępnych online.

WIELKANOCNY KONCERT "CUD ŻYCIA"

ANDREA & MATTEO BOCELLI

4 kwietnia o godz. 21.15 Telewizja Polska zaprasza na wyjątkowy koncert zatytułowany "Cud życia". Światowej sławy tenor Andrea Bocelli zaprezentuje polskim widzom utwory ze swojej najnowszej płyty „Believe", które w swojej treści mają nieść słuchaczom wiarę i nadzieję w lepsze jutro w trudnych czasach pandemii.

Artysta wystąpi wspólnie z synem Matteo, a podczas całego koncertu towarzyszyć mu będzie Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej. Kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem objął Carlo Bernini oraz Kuba Wnuk.

fot. mat. teatru

JUBILEUSZOWA EDYCJA FESTIWALU MOZARTOWSKIEGO

30. FESTIWAL MOZARTOWSKI W WARSZAWIE

Już w maju zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania jubileuszowej, 30 edycji Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie. 30. Festiwal Mozartowski to ponad miesiąc artystycznych wydarzeń z udziałem największych gwiazd światowego formatu, spotkania z Widzami na żywo, gry i zabawy dla najmłodszych, nowe produkcje (między innymi premiera Don Giovanniego w reżyserii Michała Znanieckiego z oszałamiającą scenografią Rafała Olbińskiego) i liczne koncerty wypełnione muzyką Mozarta - inspiratora, prekursora, wielkiego kompozytora, którego geniusz docenia cały świat. Wśród zaproszonych gwiazd między innymi: Simone Kermes i Amici Veneziani, Vivica Genoux.

Więcej informacji już wkrótce!

fot. mat. teatru

I EDYCJA WOK MAGAZINE

Świętujemy 60-lecie istnienia Warszawskiej Opery Kameralnej

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu pierwszy numer WOK MAGAZINE - stworzony przez Presto Publishing dla Warszawskiej Opery Kameralnej z okazji 60-lecia istnienia instytucji. Zapraszamy do obejrzenia magazynu w w wersji elektronicznej, a chętnych do otrzymania wersji papierowej prosimy o informacje pod adresem: marketing@operakameralna.pl.

Kolejny numer magazynu przewidziany jest na Festiwal Mozartowski w Warszawie, już dziś polecamy, gdyż będzie to wydanie specjalne z okazji 30 edycji Festiwalu.

ZAPRASZAMY do lektury!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne