EN

15.01.2022, 08:30 Wersja do druku

Warszawa. "Niemen mniej znany" - koncert Natalii Niemen w Och-Teatrze

14 lutego w Och-Teatrze odbędzie się wyjątkowy koncert Natalii Niemen – "Niemen mniej znany". Wyjątkowy, bo 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach urodził się Czesław Niemen. Ten koncert to nie tylko ukłon córki w stronę ojca, ale przede wszystkim oddanie hołdu tej niewątpliwie wybitnej postaci polskiej sceny muzycznej. A gdzie świętować urodziny takiego Artysty jak nie w Och-Teatrze, witając „nadwiślański świt”?

fot. mat. organizatora

"Niemen mniej znany" – to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak "Terra Deflorata" czy "spodchmurykapelusza".

Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia Niemen. Od lat 80. XX wieku Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał, robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena, m.in. utworów "Jednego serca", "Dziwny jest ten świat" czy "Płonąca stodoła". Specjalnie dla publiczności zgromadzonej 14 lutego w Och-Teatrze zostanie wykonany także utwór "Moje zapatrzenie" napisany przez Czesława Niemena dla żony Małgorzaty Niemen.

Spędźmy razem ten walentynkowo-urodzinowy wieczór z twórczością Czesława Niemena.

W koncercie udział wezmą:

Natalia Niemen – wokal, altówka

Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe

Damian Kurasz – gitary

Tomasz Machański – perkusja

Wojciech Gąsior – bas

Michał Zator – harfa

Ceny biletów: 120 zł, 95 zł

Uwaga: W dniu koncertu w Och-Teatrze do sprzedaży trafi pula wejściówek w cenie 35 złotych.

Źródło:

Materiał nadesłany