EN
12.02.2022, 22:06 Wersja do druku

Warszawa. Nie żyje Joanna Szutta

W sobotę 12 lutego 2022 dotarła do nas informacja o śmierci Joanny Szutty, opolanki, absolwentki Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, teatrolożki i teatromanki.

fot. mat. Festiwalu Żydowskie Motywy

Joanna Szutta przez wiele lat związana była zawodowo z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską oraz wieloma innymi instytucjami, w których realizowała i koordynowała projekty ogólnopolskie, a także międzynarodowe. Jak mało kto w teatrologicznej profesji świetnie poruszała się w świecie liczb, finansów i prawodawstwa w obszarze kultury.

Była ekspertką procesów grantowych, a o jej wiedzy i doświadczeniu w tym zakresie najlepiej świadczy fakt, że zajmowała się przygotowywaniem oraz rozliczaniem grantów wielu dziedzin: naukowych, kulturalnych, edukacyjnych, podnosząc tę specjalizację do najwyższej rangi.

Pomagała ludziom. O życzliwości Joanny w niesieniu bezinteresownej i często bezcennej opieki, która wielokrotnie przyjmowała postać wyciągniętej dłoni w trudnych sytuacjach zawodowych i życiowych, przekonało się wiele roczników studentek i studentów Wiedzy o Teatrze. Przez wiele lat z równą serdecznością, ale i z najwyższej próby poczuciem humoru, towarzyszyła ukochanym artystom teatru jako wdzięczny widz i czuła obserwatorka.

Wielbicielka kotów i kryminałów. Tak żartobliwie się definiowała. 

Zaszczytem i radością było z Joanną, z „Szutką”, przyjaźnić się i pracować.

Źródło:

Materiał własny