EN

3.10.2020, 08:37 Wersja do druku

Warszawa. Nie żyje Dorota Kawęcka

Dorota Kawęcka zmarła po długiej chorobie, widzowie najlepiej znali ją z roli Lidki Jasińskiej w serialu "Dom" czy jako milicjantkę Elkę Iwanowską z kultowego "07 zgłoś się". Aktorka zajmowała się także reżyserią dubbingu i użyczaniem głosu postaciom z filmów, to ona przemówiła jako Daphne w "Scooby i Scrappy Doo" czy Betty w klasycznych "Flintstonach".

Dorota Kawęcka zmarła w wieku 69 lat po długiej chorobie. O jej śmierci poinformował w mediach społecznościowych syn artystki. "Dziś w nocy po bardzo ciężkiej walce z chorobą odeszła moja Mama, Dorota Kawęcka. Spoczywaj w pokoju" - napisał w statusie na Facebooku. Informację podał dalej zajmujący się dubbingiem portal wsyncu.pl.

Nie żyje Dorota Kawęcka. Miała 69 lat

Dorota Kawęcka urodziła się w 1951 roku w Warszawie, gdzie ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. W trakcie swojej kariery związana była ze scenami teatrów: Nowego, Popularnego i Szwedzka 2/4. Rozpoznawalność przyniosły jej role w serialach "07 zgłoś się" czy "Dom" - w tym drugim zagrała Lidkę, matkę Mietka Pocięgło. Pojawiła się też w popularnym "M jak miłość" gdzie wcieliła się w Bożykową.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nie żyje Dorota Kawęcka. Aktorka znana z "07 zgłoś się" i "Domu" miała 69 lat

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

oprac. Justyna Bryczkowska

Data publikacji oryginału:

03.10.2020