EN
22.02.2021, 09:10 Wersja do druku

Warszawa. Nie tylko Banksy i Gessler. 10 wystaw i spektakli, które trzeba zobaczyć w stolicy

Podpowiadamy, które spektakle rozpalają wyobraźnię krytyków i co warto zobaczyć w galeriach sztuki w Warszawie. Póki rząd znowu nie zamknie muzeów i teatrów. Pisze Arkadiusz Gruszczyński w Gazecie Wyborczej-Stołecznej.

Banksy w Koneserze

„The Art of Banksy” to pierwsza w Polsce tak duża wystawa jednego z najbardziej znanych artystów na świecie. W praskim Koneserze można zobaczyć aż 100 prac Bansky'ego, w tym jego najpopularniejsze graffiti: dziewczynki z balonikiem, młodej kobiety przytulającej bombę, dzieci przebranych za policjantów, głównych bohaterów filmu „Pulp Fiction” trzymających banany zamiast rewolwerów czy „Flower Thrower”, czyli protestującego rzucającego bukietem kwiatów.

Około 40-letni Brytyjczyk utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy, ale jego prace pojawiają się nie tylko na ulicach miast, ale także w domach aukcyjnych na całym świecie. Wystawa była wcześniej pokazywana w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie i Wiedniu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nie tylko Banksy i Gessler. 10 wystaw i spektakli, które trzeba zobaczyć w Warszawie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Arkadiusz Gruszczyński

Data publikacji oryginału:

21.02.2021 14:19

Wątki tematyczne