EN
16.05.2022, 15:02 Wersja do druku

Warszawa. „Nawet lubię musicale” – nowy podcast Teatru Syrena

W Syrenie nie tylko gramy musicale, ale również o nich opowiadamy i popularyzujemy wiedzę na ich temat. Stąd pomysł na podcast „Nawet lubię musicale”, który prowadzi dyrektor artystyczny Teatru Syrena dr Jacek Mikołajczyk.

fot. mat. teatru

Mikołajczyk o teatrze, w którym się jednocześnie gra, śpiewa i tańczy, wie całkiem dużo. Jest badaczem musicali, pisze o nich książki i artykuły naukowe, prowadzi zajęcia dla studentów, tłumaczy i reżyseruje musicale (w Teatrze Syrena w Warszawie, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy, Operze Nova w Bydgoszczy i Teatrze Zagłębia w Sosnowcu). W podcaście będzie opowiadał o tym wszystkim, co w światowym i polskim musicalu jest naj - największe, najciekawsze, najdziwniejsze, najbardziej przebojowe. O Broadwayu i okolicach, o twórcach i widzach, o producentach, musicalowych skandalach i sensacjach.

Kolejne odcinki podcastu „Nawet lubię musicale” mają swoją premierę w soboty co dwa tygodnie. Pierwszy jest poświęcony europejskiej stolicy musicalu, czyli londyńskiemu West Endowi. W drugim odcinku Jacek Mikołajczyk opowiada o broadwayowskim spektaklu „Spider-Man: Turn Off the Dark”, który okazał się największą finansową katastrofą w dziejach gatunku. Trzeci odcinek będzie poświęcony „Hamiltonowi”, czyli najgłośniejszej musicalowej premierze ostatnich lat.

Podcast "Nawet lubię musicale" jest dostępny na:

Spotify - https://tiny.pl/9slgw

YouTube - https://tiny.pl/9snjf

Apple Podcasts - https://tiny.pl/9slgs

SoundCloud - https://tiny.pl/9snj1

Stronie www teatru - https://tiny.pl/9srzc

Autorem dżingla jest Tomasz Filipczak, za realizację dźwięku odpowiada Grzegorz Bieńko.

Podcast to kolejna odsłona programu Syreny o nazwie Warszawskie Centrum Musicalu. W ramach programu teatr realizuje działania edukacyjne i popularyzatorskie. W pandemii były to mikrowykłady Jacka Mikołajczyka z cyklu „Historia musicalu w pięć minut” (dostępne na kanale Teatru Syrena na YouTube) oraz koncerty musicalowe online, które obecne przybrały formę kameralnych występów na scenie w bistro Syreny. Współpracujący z teatrem artyści wykonują przeboje światowego musicalu, towarzyszy im krótka opowieść o spektaklach, z których pochodzą piosenki. W tym cyklu 28 maja odbędzie się koncert Damiana Aleksandra, a 12 czerwca – Marty Burdynowicz. Kolejnym działaniem w ramach WCM będą czerwcowe warsztaty z pisania i mówienia o musicalu, które poprowadzi dziennikarz Piotr Sobierski.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne