EN
16.03.2023, 11:16 Wersja do druku

Warszawa. Najlepszy spektakl taneczny sezonu 21/22 na Elektoralnej

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na przedstawienie wyróżnione w kategorii „Najlepszy spektakl taneczny” w sezonie 2021/22 na łamach miesięcznika Teatr. 30 marca odbędzie się pokaz spektaklu „Goździk w pustej muszli”, w którym Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski badają temat długoletnich związków miłosnych. 

fot. A. Hordziej

Blok programowy „Taniec, dialog, człowiek, kultura” definiuje taniec jako narzędzie komunikacji, przekazujące treści i idee, docierające do różnych poziomów wrażliwości widza. W ramach tego bloku pokażemy spektakle twórców młodego i starszego pokolenia, zespoły oraz duety, przedstawienia wykorzystujące różnorodne techniki ruchu: taniec współczesny, teatr fizyczny oraz sztuki pokrewne. Mamy nadzieję, że ta różnorodność pozwoli publiczności budować i wzbogacać własny alfabet sztuki tańca. 30 marca 2023 roku oddajemy scenę Mazowieckiego Instytutu Kultury duetowi Aleksandrze Bożek-Muszyńskiej oraz Piotrowi Skalskiemu.

Wychodząc od impresji na temat rzeźby „Pocałunek" rumuńskiego twórcy Constantina Brâncuşi, artyści przyglądają się tematowi długoletnich związków miłosnych. Co dzieje się po zakończeniu pierwszego, idyllicznego, fizycznie intensywnego etapu miłości romantycznej? Czy po jej obumarciu ewoluuje w relację dojrzalszą, intymniejszą, głęboko emocjonalną, w której dwie osoby mogą być jednocześnie blisko i daleko od siebie? W spektaklu twórcy przyglądają się miłości, która następuje po tej wynoszonej na piedestał. Poszukują początku końca i końca jej początku.

Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Choreografia, kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski

Muzyka: Marcin Janus

Reżyseria świateł: Ewa Garniec

Producent: Krakowski Teatr Tańca

Szczególne podziękowania dla Hanny Bylki-Kaneckiej za ogromne wsparcie.

Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/2LStZkiIT

Źródło:

Materiał nadesłany