EN
19.05.2022, 20:04 Wersja do druku

Warszawa. Najbliższe wydarzenia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

„Halka” / fot. Krzysztof Bieliński / mat. Archiwum Artystyczne Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Brawurowa Halka Moniuszki

Konwencja kina noir zamiast ludowego kanonu. Reżyser Mariusz Treliński wespół ze scenografem Borisem Kudličką oraz projektantką kostiumów Dorotą Roqueplo mistrzowsko i z rozmachem przenoszą operę Moniuszki do peerelowskiej scenerii. Najbliższe spektakle Halki już 27 i 29 maja, a także 30 czerwca.

Chór Alla Polacca

Usłyszymy piosenki dziecięce oraz utwory chóralne polskich i zagranicznych kompozytorów. Działający przy Teatrze Wielkim Chór Alla Polacca pod dyrekcją dr Anny Bednarskiej wystąpi w Salach Redutowych już 31 maja.

Szekspir i balet

Dramat Szekspira Burza w choreografii Krzysztofa Pastora. Poetycka historia wygnańca Prospera, jego córki Mirandy i tajemniczego Calibana opowiedziana tańcem przez zespół Polskiego Baletu Narodowego już 3 i 4 czerwca.

Konkurs Moniuszkowski

Ponad 100 śpiewaczek i śpiewaków operowych zmierzy się podczas 11. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki. Zapraszamy do śledzenia zmagań już od 6 czerwca. Wejściówki na I i II etap konkursu dostępne w kasach Teatru Wielkiego w dniu przesłuchań. Wielki finał 11 czerwca. Bilety już w sprzedaży.

Intrygująca Carmina Burana

W tym utworze Carla Orffa jest zaklęta niezwykła siła, która nieustająco działa na wyobraźnię kolejnych pokoleń słuchaczy. Monumentalny inscenizowany koncert Carmina Burana (Mgnienie oka), powstały w ramach BMW Art Club, już 17 i 18 czerwca.

Rzeźbiarz w Operze – oprowadzanie autorski

21 maja zapraszamy do Galerii Opera na autorskie oprowadzanie po wystawie rzeźb Antoniego Janusza Pastwy, twórcy m.in. kwadrygi na frontonie Teatru Wielkiego, która w tym roku obchodzi 20. urodziny.

Spotkanie autorskie

W 1669 roku w warszawskim pałacu Jana Andrzeja Morsztyna pokazano komedię Moliera Sganarel, czyli rogacz z urojenia. Tak zaczyna się historia staropolskich inscenizacji francuskiego mistrza. 26 maja zapraszamy na spotkanie autorskie wokół książki Patryka Kenckiego Staropolski Molière.

Źródło:

Materiał nadesłany