EN

27.11.2020, 09:44 Wersja do druku

Warszawa. Nagroda 11. WNEK dla programu KULTOUR

Inne aktualności

Program KULTOUR stworzony przez TR Warszawa wraz z Teatrem Powszechnym im Zygmunta Hübnera, Zachętą – Narodową Galerią Sztuki oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie został wyróżniony 11. Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej w kategorii Instytucje Artystyczne i Muzea. Pierwsza odsłona programu KULTOUR realizowana w roku szkolnym 2019/2020 zdobyła 2. nagrodę 11. WNEK. 

KULTOUR to międzyinstytucjonalny program edukacyjny, którego celem jest poszerzenie kompetencji kulturowych młodzieży poprzez zapoznanie jej ze sztuką współczesną. W ramach programu chętne klasy szkół ponadgimnazjalnych biorą udział w cyklu spotkań i warsztatów organizowanym wspólnie przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, TR Warszawa i Zachętę – Narodową Galerię Sztuki.

Kapituła nagrody WNEK doceniła pierwszą odsłonę programu KULTOUR, w ramach której (w roku szkolnym 2019/2020) uczennice i uczniowie oglądali wystawy oraz brali udział w zajęciach teatralnych i muzealnych. Program opracowany i prowadzony jest przez Natalię Grzędzińską (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera), Karolinę Iwańczyk (Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki), Annę Kurelską (TR Warszawa), Martę Przybył (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) i Annę Rochowską (TR Warszawa).

Współpraca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, TR Warszawa i Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki to część długofalowego programu partnerstw najważniejszych instytucji i organizacji działających w obszarze kultury w Warszawie. Wspólnie przygotowujemy program zarówno dla naszej wiernej publiczności, jak i dla osób, które nas jeszcze nie znają. Działamy na rzecz rozwoju publiczności w Warszawie i razem tworzymy kulturalną metropolię.

Na przestrzeni 11 lat to już czwarte wyróżnienie WNEK dla zespołu edukacji TR Warszawa (rozmowa o programie KULTOUR z cyklu Inspirator Działań Kulturalnych).

Szczegółowe informacje na temat tegorocznych laureatek i laureatów Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej dostępne są TU

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne