EN
21.03.2022, 09:56 Wersja do druku

Warszawa. Monodram muzyczny Natalii Sikory w Teatrze Polskim

Teatr Polski zaprasza 13 kwietnia o godz. 19.00 na monodram muzyczny „Struna Światła” w wykonaniu Natalii Sikory oraz zespołu wokalnego proMODERN.

fot. mat. organizatora

„Struna Światła” to unikalny monodram muzyczny, czerpiący inspirację z poezji Zbigniewa Herberta i zawartej w niej wrażliwej wizji tego świata. Subiektywny wybór wierszy Księcia Poetów skupia się na kolorach i żywiołach tworzących naszą fizyczność i metafizyczność, na zagadnieniu odrębności jednostki wobec tłumu i niepodległości artysty wobec wszechświata, ale też wtórności jego twórczych wysiłków... „Nic ładnego... deski, farba, gwoździe, klajster, sznurek, papier... - pan artysta świat buduje nie z atomów, lecz z odpadków...”

Świat składa się z wielu zaskakujących materii i tchnień – często nieuchwytnych i wymykających się zmysłom. Żywioły napędzają i kierują naszymi poczynaniami. Ale jest też w tym fatalizm, bo „zdradzi nas wszechświat, astronomia, rachunek gwiazd i mądrość traw”... Wszystko wtedy przyjdzie nam oddać za darmo, zapisując swój testament czterem żywiołom i licząc na powrót wewnętrznego spokoju...

Bilety do nabycia w Kasie Głównej oraz na teatrpolski.waw.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany