EN

15.02.2022, 11:14 Wersja do druku

Warszawa. Monodram „Jak to było naprawdę” w PROMIE Kultury

25 lutego o godz. 19.00 w PROMIE Kultury odbędzie się pokaz monodramu Sławomira Hollanda „Jak to było naprawdę”.

fot. mat. organizatora

Czy można żyć bez mrzonki? To ważne pytanie Antoni Słonimski zadaje czytelnikom opowiadania „Jak to było naprawdę”, które stało się kanwą monodramu. Zadaje to pytanie w roku 1966, w epoce pełnego rozkwitu gomułkowskiego PRLu, w świecie Galluxów, Komisów i bonów PKO, kiedy to poważni urzędnicy z dumą nosili na szyi wieńce z trudem zdobytego papieru toaletowego. Słonimski wykpiwa bezlitośnie ten świat, a uwikłanych w jego biurokratyczne meandry bohaterów traktuje z ciepłem i serdecznością. Wszyscy pielęgnowali wtedy  złudzenie, że zły los można odwrócić. A my? Czy nie potrzebujemy mrzonki zdolnej odgrodzić nas od rzeczywistości? W tę podróż zabierze nas Sławomir Holland, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, twórca wielu cieszących się powodzeniem i nagradzanych monodramów.

Występuje: Sławomir Holland, reżyseria: Alicja Choińska

Bilet – 40 zł

Z recenzji Tomasza Miłkowskiego:

Ten pełen mądrości, celnego humoru i lirycznej zadumy tekst przekazany został z rzadką kulturą słowa i przekonaniem, że to nie są jakieś głupie mrzonki, ale mrzonki bez których nie da się żyć.

Link do pełnej recenzji: https://e-teatr.pl/czy-mozna-zyc-bez-mrzonki-20592

Opinie widzów na portalu ewejściówki:

Świetny aktor, który z trudnego tekstu potrafił wydobyć humor i absurd. Przez godzinę utrzymywał zainteresowanie widzów. Bardzo dobry spektakl, świetna muzyka.

Fantastyczne przedstawienie i atmosfera. Pan Sławomir Holland był rewelacyjny.

Wspaniały klimat. Łzy, szczery śmiech i refleksja. A wszystko świetnie, dynamicznie zagrane. Precyzyjne rzemiosło i artyzm wysokiej próby. Tekst zaskakująco aktualny. Świetna muzyka. Brawo Sławomir Holland! Gratulacje dla całej Ekipy. Dziękuję.

Źródło:

Materiał nadesłany