EN

9.11.2020, 18:41 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: ponad 240 mln zł z funduszy norweskich w ramach Programu Kultura

Inne aktualności

Ponad 240 mln zł zostanie przekazanych na realizację 20 projektów, które decyzją wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego otrzymały dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa w ramach Programu Kultura - podało MKiDN.

Wśród wybranych projektów jest m.in. budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a także konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - perły architektury gotyckiej w Polsce.

Ministerstwo Kultury poinformowało, że "łącznie złożono 224 wnioski (131 - do Poddziałania 1.1: Restauracja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego oraz 93 do Poddziałania 1.2: Innowacyjne wykorzystanie infrastruktury dla prezentacji dziedzictwa kulturowego). "Sumaryczna wartość projektów wyniosła ponad 2,88 mld zł, zaś wartość wnioskowanego dofinansowania przekroczyła 1,89 mld zł i ponad siedmiokrotnie przewyższyła dostępną w ramach naboru alokację" - podkreślono.

Oceniono, że "wnioski były bardzo dobrze przygotowane, w znacznej części przewidywały współpracę z partnerami z Państw-Darczyńców, w ich ramach przewidziano ciekawą i zróżnicowaną ofertę kulturalno-edukacyjną i szkoleniową".

"Do oceny merytorycznej zakwalifikowało się aż 189 projektów (110 w ramach Poddziałania 1.1. i 79 w ramach Poddziałania 1.2.), które zostały najpierw ocenione przez Komitet Ekspertów, a następnie rozpatrzone przez Komitet Selekcyjny, który przygotował rekomendacje" - napisano w komunikacie MKiDN.

Lista dofinansowanych projektów w ramach I naboru wniosków do Działania 1 Programu "Kultura" znajduje się na stronie.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne