EN

23.11.2020, 10:02 Wersja do druku

Warszawa. Międzypokoleniowy Chór Ruchowy przeciw Przemocy

Fundacja Strefa WolnoSłowa zaprasza do przyłączenia się 25 listopada o godzinie 12.00 do finału Międzypokoleniowego Chóru Ruchowego, który odbędzie się przed siedzibą Teatru Powszechnego w Warszawie.

mat. organizatora

Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i pierwszy dzień światowej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć, z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w hybrydowym działaniu, które będzie wykonaniem symbolicznej choreografii inspirowanej gestami oporu z różnych demonstracji i protestów przeciw przemocy. Choreografię przygotuje Łukasz Wójcicki, performer, tancerz i choreograf związany z naszą fundacją, który od 2019 roku prowadzi Międzypokoleniowy Chór Ruchowy w Stole Powszechnym w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Układ choreograficzny można ćwiczyć online, wystarczy wejść na profil Strefy WolnoSłowej na Facebooku, gdzie są dostępne nagrania z warsztatów przygotowawczych do wydarzenia. Na  żywo spotkamy się 25 listopada o 12.00 przed siedzibą Teatru Powszechnego w Warszawie. Osoby, które z różnych względów nie będą mogły być tego dnia z nami przed teatrem, będą mogły uczestniczyć online. Wydarzenie finałowe będzie relacjonowane na żywo w internecie na facebooku fundacji Strefa WolnoSłowa. Dzięki temu cała Polska a nawet cały świat będzie mógł z nami wykonać wspólną choreografię przeciwko przemocy!

Inspiracją do działania jest akcja chilijskiego kolektywu Las Tesis "Un violador en tu camino".

Międzypokoleniowy Chór Ruchowy (MChR) to taneczno-ruchowy projekt fundacji Strefa WolnoSłowa dla osób w wieku od 12 do 112 lat. Zajęcia są warsztatowe i polegają na prostych ćwiczeniach gimnastycznych oraz układach choreograficznych. W pracy nad ruchem i choreografią MChR wykorzystywane są moduły taneczno-gimnastyczne dostosowywane do aktualnych fizycznych możliwości uczestniczek i uczestników chóru. 

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach projektu "Dramaturgie społeczne" Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera i Strefy WolnoSłowej.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne