EN

17.03.2023, 14:32 Wersja do druku

Warszawa. Międzynarodowy Dzień Teatru w Ateneum

Teatr Ateneum przygotował specjalny rabat z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

fot. Bartek Warzecha

W każdym tygodniu marca gramy jeden tytuł, który objęty jest promocją -27%! 

Rabat obowiązuje na wybrane spektakle: 

KWARTET 23.03 | 24.03 | 25.03 | 26.03

UCIEKINIERKI 30.03 | 31.03

Kod rabatowy: 27MARCA obowiązuje do 31.03.23.

W Międzynarodowy Dzień Teatru zapraszamy na czytanie performatywne.

27 marca (poniedziałek) | godz. 19.00 (Scena 61) | wstęp wolny

Kontynuujmy cykl czytań performatywnych sztuk współczesnych utworów austriackich. Wspólnie z Austriackim Forum Kultury (Österreichisches Kulturforum Warschau) i Agencją ADiT, ponownie zapraszamy na czytanie sztuki Petera Handkego – „Samooskarżanie” w tłumaczeniu Karoliny Bikont.

Teksty sceniczne Petera Handkego w XX wieku wywołały spore kontrowersje atakiem na mieszczański teatr m.in poprzez obrażanie publiczności.

O tym, że dzisiaj są równie żywe i nośne przekonamy się 27 marca 2023 roku, słuchając w świetnym wykonaniu aktorów Teatru Ateneum – Marii Ciunelis, Tomasza Kozłowicza, Sylwii Zmitrowicz, Dariusza Wnuka.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Rocznicę urodzin Wojciecha Młynarskiego, przypadającą 26 marca, planujemy uczcić dwoma spektaklami MISJI: MŁYNARSKI o godz. 17.30 i 20.00.

W muzycznej ekspedycji pod kryptonimem „Misja: Młynarski” oglądamy obraz „naszej planety” i naszych rodaków z perspektywy utworów Wojciecha Młynarskiego – tych doskonale znanych, ale również mało popularnych.

MISJA: MŁYNARSKI daje wytchnienie i odpoczynek w miłym towarzystwie, ale też – słowami Młynarskiego – podrzuca parę tematów na serio i zupełnie poważnie.

BILETY

MOJE ATENEUM

Marzena Trybała w zespole teatru na Powiślu jest od 1998 roku. Zagrała tu kilkadziesiąt ról, udowadniając, jak szerokie jest jej aktorskie emploi.

Publiczność uwielbiała “Kolację dla głupca”, w pamięć zapadała “Madame de Sade” w reżyserii bardzo jej bliskiej Barbary Sass-Zdort. Była Jokastą w pamiętnym “Królu Edypie”, słusznie uważanym za artystyczną summę Gustawa Holoubka.

Teatr to jej praca i pasja, miejsce, gdzie się spełnia. Wie jednak, że życie jest również gdzie indziej. Uwielbia wypady z miasta, choćby na Mazury. Kocha żeglowanie, ma nawet patent sternika. I kocha chwile wyciszenia, gdy zapomina o świecie.

Jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych i serialowych. Prawdopodobnie też jedyną, która odmówiła występów u Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego.

Zapraszamy na spotkanie z Marzeną Trybałą 4 kwietnia o godzinie 19. Gospodarzem cyklu jest Jacek Wakar.

Źródło:

Materiał nadesłany