EN
10.03.2023, 18:18 Wersja do druku

Warszawa. Marzec w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

W marcu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej premiera opery Astora Piazzolli, urodziny Krzesimira Dębskiego i wystawa malarstwa Antoniego Fałata w Galerii Opera.

proj. Adam Żebrowski / mat. Archiwum Artystyczne Teatru Wielkiego-Opery Narodowej

María de Buenos Aires Piazzolli

Projekt magicznej scenografii robi wrażenie. Piazzolla pisząc tę operę, inspirował się Strawińskim, Bartókiem, ale też jazzem i rockiem. Nie możemy się już doczekać premiery Maríi de Buenos Aires pod batutą Piotra Staniszewskiego i w reżyserii Wojciecha Farugi. W spektaklu usłyszymy Damiana Kwiatkowskiego, Natalię Kawałek i Łukasza Karaudę. Tango operita po raz pierwszy na deskach Teatru Wielkiego już 16 marca.

Przed premierą opery zapraszamy na spotkanie z cyklu Ruch w Wielkim z reżyserem Wojciechem Farugą oraz autorką scenografii, kostiumów i świateł Katarzyną Borkowską. Rozmowa odbędzie się w przestrzeni Butiku 13 marca o godz. 18.30. Spotkania są realizowane we współpracy z „Ruchem Muzycznym”.

Nie będą powielać stereotypów o Ameryce Południowej i argentyńskim tangu. Jaka więc będzie inscenizacja opery María de Buenos Aires Astora Piazzolli? O tym w nowym odcinku podcastu Plac Teatralny 1 opowie reżyser Wojciech Faruga.

Tosca Pucciniego

Opera-przebój ściąga za każdym razem do Teatru Wielkiego tysiące fanów, którzy chcą przeżywać pełne skrajności uczucie Toski i Cavaradossiego przy równie emocjonującej muzyce Pucciniego. Ostatnie bilety na spektakle w marcu jeszcze są dostępne.

Krzesimir Dębski – koncert specjalny

Muzyka filmowa, a także operowa i teatralna, znalazła się w repertuarze specjalnego koncertu z okazji 70. urodzin Krzesimira Dębskiego. Wystąpią Katarzyna Sut, Adam Kruszewski oraz Mietek Szcześniak z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Bilety już w sprzedaży. Zapraszamy 25 kwietnia o godz. 19.00.

Młode talenty Akademii Operowej

To będzie okazja do wysłuchania młodych talentów, adeptek i adeptów Akademii Operowej Teatru Wielkiego, w bardzo różnorodnym repertuarze – od Donizettiego do Pendereckiego. Na koncert zapraszamy 18 marca o godz. 19.30 do Sal Redutowych.

Antoni Fałat w Galerii Opera

To malarstwo bez kompromisu, zatrzymane w ramie obrazu niczym fotografia lub stopklatka. Płótna Antoniego Fałata wciągają do swojego tajemniczego świata. Wystawa prac tego wybitnego i oryginalnego artysty już od 27 marca w Galerii Opera.

Źródło:

Materiał nadesłany