EN

27.05.2021, 10:40 Wersja do druku

Warszawa. Marta Lipińska po raz dwusetny zagra w spektaklu Teatru Współczesnego

Aktorka Marta Lipińska w roli Esmeraldy Quipp 30 maja po raz dwusetny wystąpi w komedii „Lepiej już było…” Cat Delaney w reż. Wojciecha Adamczyka na scenie Teatru Współczesnego w Warszawie.

fot. mat. teatru

"Ten jubileusz powinien się już odbyć ponad rok temu, a potem był wyznaczony kolejny termin i jeszcze następny - wszystkie musieliśmy odwołać z wiadomych powodów" – napisano na Facebooku Teatru Współczesnego.

"Esmeralda Quipp była aktorka szekspirowska na emeryturze, bardzo skromnej emeryturze, nie dość, że traci ukochanego kota, to również dach nad głową. Jako osoba niekonwencjonalna i bardzo zdesperowana usiłuje w niebanalny sposób rozwiązać swoje problemy" – czytamy o akcji spektaklu.

Jak podkreślono, "w staraniach o przetrwanie uroczej starszej pani bardzo się przydają aktorskie umiejętności, poczucie humoru, optymizm i empatia". "Śledzimy jej zabiegi - rodem z komedii gangsterskich - z podziwem i rozbawieniem, co nie przeszkadza nam zadumać się nad smutnym losem wielu samotnych, niedofinansowanych, ale mniej sprytnych życiowo emerytek" – napisano na stronie Teatru Współczesnego.

Autorką przekładu sztuki jest Bogusława Plisz-Góral. Scenografię zaprojektowała Marcelina Początek-Kunikowska, a kostiumy - Anna Englert.

Występują: Marta Lipińska, Monika Kwiatkowska, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Jeżewska, Monika Krzywkowska, Agnieszka Suchora, Monika Pikuła, Sebastian Świerszcz, Ewa Porębska, Agnieszka Pilaszewska, Kinga Tabor i Zbigniew Suszyński.

Polska prapremiera "Lepiej już było…" odbyła się 15 października 2016 r. na Scenie Głównej Teatru Współczesnego w Warszawie.

Jubileuszowy spektakl odbędzie się 30 maja o godz. 19.15.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne