EN
25.03.2022, 11:39 Wersja do druku

Warszawa. „Mama zawsze wraca” w Muzeum POLIN, „Ożenek” w Och-Teatrze

19 kwietnia w Muzeum POLIN odbędzie się premiera spektaklu „Mama zawsze wraca” w reż. Marka Kality, a na scenie zobaczymy Aleksandrę Popławską. 23 kwietnia Och-Teatr zaprezentuje „Ożenek” Gogola w reż. Janusza Gajosa. 

„Mama zawsze wraca” Muzeum Polin

Spektakl powstaje na podstawie książki Agaty Tuszyńskiej „Mama zawsze wraca" wydanej w ubiegłym roku przez Dwie Siostry. To wstrząsająca historia dziewczynki ocalałej z Zagłady, ukrywanej w piwnicy na terenie warszawskiego getta, oparta na jej wspomnieniach. Przedstawienie, które będzie pokazywane w Muzeum Polin, wyreżyseruje Marek Kalita, a zagra w nim Aleksandra Popławska.

Premiera 19 kwietnia

„Ożenek" Och-Teatr

Ostatnio media informowały o tym, że Janusz Gajos pożegnał się ze sceną i nie zobaczymy go już w przedstawieniach Teatru Narodowego. Nie zobaczymy go na scenie, ale za to będziemy mogli się wybrać na spektakl w jego reżyserii. Wystawi „Ożenek" Nikołaja Gogola. Nieprzypadkowo chyba wybrał właśnie tę komedię. Przez wiele lat grał w „Ożenku" w reżyserii Andrzeja Domalika w warszawskim Teatrze Powszechnym. W inscenizacji w Och-Teatrze wystąpią m.in. Paweł Domagała (jako Podkolesin), Julia Wyszyńska, Krystyna Tkacz, Krzysztof Stelmaszyk i Andrzej Konopka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” nr 70, dodatek Teatry

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.