EN
6.03.2023, 15:33 Wersja do druku

Warszawa. „Macocha”, „Tęsknica”, „Inferno”. Kolejne premiery teatralne na Festiwalu Nowe Epifanie

14. edycja Festiwalu Nowe Epifanie zbliża się do półmetka, przed nami kolejne premiery teatralne. 9 i 10 marca w Komunie Warszawa „Macocha” Błażeja Biegasiewicza, 18 i 19 marca w Teatrze Powszechnym „Tęsknica” Pameli Leończyk, zaś 24 i 25 marca w TR Warszawa „Inferno” w reżyserii Wery Makowskx - informują Organizatorzy.

fot. BW Pictures

Hasło tegorocznej edycji poświęcone zostało otchłani. Kto trafia na dno otchłani? Poza grzesznikami i przestępcami na pewno czyhają tam wszystkie macochy. Taki przekaz budują bajki, legendy i współczesne historie. Według nich macochy są egoistyczne, zazdrosne, nikczemne i okrutne. Błażej Biegasiewicz, w przedstawieniu „Macochy”, stara się wydobyć je z piekła kulturowych klisz i uprzedzeń.

9-10 marca, Macocha, Komuna Warszawa

„Tęsknica” Pameli Leończyk to medytacja nad wygnaniem, utratą i rozpaczliwymi próbami wypełnienia pustki po tym, co musieliśmy opuścić. W ramach naszych rozważań chcemy też zdefiniować współczesną, dostępną nam na co dzień otchłań.

18-19 marca, Tęsknica, Teatr Powszechny

Spektakl „Inferno” Wera Markowskx to oparta na „Boskiej Komedii” Dantego wędrówka po kolejnych kręgach prywatnego piekła zawieszonego w internetowej próżni między prawdą a fikcją. Czy social media są nową otchłanią? Jak w głębi tej otchłani odnajduje się sam artysta?

24-25 marca, Inferno, TR Warszawa

***

Bilety można nabyć przez stronę noweepifanie.pl, sprzedaż obsługuje system kicket.com oraz kasy teatrów w cenach 15-100 zł.

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, której zadaniem jest stawianie pytań o kondycję etyczną człowieka w odniesieniu do uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna, a także wolności, solidarności i dialogu. Centrum działa w obszarze kultury, nauki, edukacji oraz budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. W działaniach programowych Centrum Myśli Jana Pawła II korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wskazując na jego uniwersalny wymiar.

Partnerzy – Nowy Teatr, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Polski w Poznaniu, Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, TR Warszawa, Komuna Warszawa, Muzeum Narodowe w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Galeria Prześwit, Muzeum Pana Tadeusza, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, kicket.com

Patroni medialni – TVP Kultura, TVP Warszawa, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Źródło:

Materiał nadesłany