EN
1.02.2022, 10:05 Wersja do druku

Warszawa. Luty w Teatrze Collegium Nobilium

W sezonie 2021/22 widzowie będą mogli zobaczyć trzy dyplomy studentów IV roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

fot. mat. teatru

Pierwszym z nich była „Szklarnia” w reż. Iwony Kempy. Zapraszamy widzów na ten spektakl 10, 11 i 12 lutego.

W opuszczonej, zdewastowanej szklarni młodzi ludzie szukają ucieczki od świata dorosłych. Niegdyś miejsce hodowli najpiękniejszych w okolicy róż, teraz staje się świadkiem dojrzewania nastolatków, ich nocnych imprez z dragami i alkoholem, doświadczeń seksualnych i testowania granic własnej wrażliwości. Szklarnia skrywa też tajemnicę przemocy. Odpowiedzialność za nią spada na wszystkich bohaterów.

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/szklarnia/ 

Druga premiera odbyła się 22 stycznia. Był to spektakl „Bliżej chmur. Zaraz spadam” w reż. Ewy Konstancji Bułhak – nasza muzyczna propozycja sezonu. 

Wrócimy do niego już wkrótce, w dniach 17, 18 i 19 lutego.

„Rzecz dzieje się na dachu nowoczesnego wieżowca. Nasze bohaterki trafiają tam, ponieważ:

ich życie wydaje im się zbyt skomplikowane,

pragnęłyby czegoś innego,

kogoś innego,

być nie taką, jaką się jest.

Być bardziej, mocniej, czulej, dotkliwiej…

Jeszcze tego nie wiedzą, ale rzeczy, które się wydarzą, pozwolą im pomyśleć raz jeszcze, pomyśleć i zacząć od początku. Wrócić do punktu wyjścia? Opowiedzieć swoją historię.”

Więcej informacji: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/blizej-chmur-zaraz-spadam/ 

Ostatnią propozycją dyplomową tego sezonu będzie spektakl w reżyserii Rektora Wojciecha Malajkata pt. „Top Dogs”, zrealizowany ze studentami IV roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo dramatyczne. Premiera: 4 lutego w sali im. J. Kreczmara:

Dramat Ursa Widmera, w adaptacji Wojciecha Malajkata, opowiada historię ośmiu osób, które zostały zwolnione z kierowniczych stanowisk w dużych przedsiębiorstwach. Budowana przez lata reputacja i pozycja w firmie, w mgnieniu oka przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Kariera, która nieraz kosztem rodziny, była priorytetem w ich życiu, zostaje brutalnie przerwana przez bezlitosne prawa rynku. Nasi bohaterowie spotykają się w miejscu będącym połączeniem grupy terapeutycznej z biurem pośrednictwa pracy. Terapia zmusi bohaterów do wypowiedzenia myśli, do których nie chcieli się przyznać.

Więcej informacji o spektaklu znajdziecie Państwo na stronie: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/top-dogs/ 

A zagramy w dniach: 5, 6, 7 i 8 lutego

W lutym, jeśli nic nam nie przeszkodzi, zaprezentujemy Państwu wszystkie nasze dyplomy. Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Zdrowia, 50% miejsc jest przeznaczonych dla wszystkich. Jeśli pula biletów wyczerpie się, wówczas godzinę przed spektaklem można kupić bilety z puli dla osób zaszczepionych, po okazaniu Unijnego Certyfikatu Szczepień.

Zachęcam do śledzenia naszego repertuaru i do zobaczenia na widowni!

***

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pon. – kasa zamknięta

wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. – niedz.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie tcn.at.edu.pl

Źródło:

Materiał nadesłany