EN

31.01.2022, 14:39 Wersja do druku

Warszawa. Luty w Promie Kultury

Repertuar Teatru Kępa w PROMie Kultury zapowiada się w lutym o tyle ciekawie, że mamy zarówno spektakl w gwiazdorskiej obsadzie Grażyna Barszczewska, Sylwester Maciejewski, Wojciech Wysocki, świetnie oceniamy monodram Sławomira Hollanda na kanwie opowiadania Antoniego Słonimskiego, jak i spektakl muzyczny rewelacyjnej Magdy Smalary. Szczegóły przesyłam poniżej, a materiały promocyjne w załączniku z serdeczną prośbą o poinformowanie o wydarzeniach Państwa odbiorców.

17.02.(czwartek)

19:00 TEATR KĘPA: „Ławeczka w słońcu” Ron Clark 

Występują: Grażyna Barszczewska, Sylwester Maciejewski, Wojciech Wysocki

reżyseria – Dariusz Taraszkiewicz, scenografia – Katarzyna Gabrat-Szymańska, muzyka – Jacek Zamecki, choreografia – Janja Lesar

Spektakl Teatru Skene Warszawa

„Ławeczka w słońcu” Rona Clarka w tłumaczeniu Bogusławy Plisz-Góral rozgrywa się w pensjonacie dla seniorów, ale nie ma nic wspólnego z lirycznym podsumowaniem egzystencji. Przeciwnie – jest obfitującą w zabawne puenty, radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania

/ bilet – 50 zł / 

https://promkultury.pl/events/event/teatr-kepa-laweczka-w-sloncu-ron-clark-2/

https://www.facebook.com/events/481576140005231

24.02.(czwartek)

19:00 „Kobieta do zjedzenia” – recital Magdaleny Smalary

Urszula Borkowska – fortepian, kompozycje i kierownictwo muzyczne; Wojciech Gumiński – kontrabas; Marcin Słomiński – perkusja

Opowieść o największej namiętności świata, czyli o jedzeniu. Na recital składają się piosenki napisane specjalnie na tę okazję oraz szlagiery w nowych aranżacjach. O jedzeniu pisali nawet najwięksi, nadając mu rangę niemal metafizyczną (chociażby kwestia proustowskich Magdalenek). Dziś, kiedy co druga osoba to wybitny smakosz o wiedzy szefa kuchni restauracji z gwiazdką Michelin, a telewizja serwuje nam coraz to nowe programy kulinarne, jedzenie znowu stało się tematem numer jeden. Będzie o smakach, o apetytach, o dietach i o filozofii jedzenia. Zabawnie i lirycznie.

/ bilet – 40 zł / 

https://promkultury.pl/events/event/teatr-kepa-kobieta-do-zjedzenia-recital-magdaleny-smalary/

https://www.facebook.com/events/252123923728310

Zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=eHtnKPH0kTM

25.02.(piątek) 

19:00 TEATR KĘPA: „Jak to było naprawdę” 

Występuje: Sławomir Holland, reżyseria: Alicja Choińska 

Czy można żyć bez mrzonki? To ważne pytanie Antoni Słonimski zadaje czytelnikom opowiadania „Jak to było naprawdę”, które stało się kanwą monodramu. Zadaje to pytanie w roku 1966, w epoce pełnego rozkwitu gomułkowskiego PRLu, w świecie Galluxów, Komisów i bonów PKO, kiedy to poważni urzędnicy z dumą nosili na szyi wieńce z trudem zdobytego papieru toaletowego. Słonimski wykpiwa bezlitośnie ten świat, a uwikłanych w jego biurokratyczne meandry bohaterów traktuje z ciepłem i serdecznością. Wszyscy pielęgnowali wtedy złudzenie, że zły los można odwrócić. A my? Czy nie potrzebujemy mrzonki zdolnej odgrodzić nas od rzeczywistości? W tę podróż zabierze nas Sławomir Holland, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, twórca wielu cieszących się powodzeniem i nagradzanych monodramów.

/ bilet – 40 zł /

Z recenzji Tomasza Miłkowskiego na portalu e-teatr:

Ten pełen mądrości, celnego humoru i lirycznej zadumy tekst przekazany został z rzadką kulturą słowa i przekonaniem, że to nie są jakieś głupie mrzonki, ale mrzonki bez których nie da się żyć.

Opinie widzów na portalu ewejściówki:

Świetny aktor, który z trudnego tekstu potrafił wydobyć humor i absurd. Przez godzinę utrzymywał zainteresowanie widzów. Bardzo dobry spektakl, świetna muzyka.

Fantastyczne przedstawienie i atmosfera. Pan Sławomir Holland był rewelacyjny.

/ bilet – 40 zł /

https://promkultury.pl/events/event/teatr-kepa-jak-to-bylo-naprawde/

https://www.facebook.com/events/327666082576817

Źródło:

Materiał nadesłany