EN

31.01.2022, 14:06 Wersja do druku

Warszawa. Luty w Komunie Warszawa

 Luty w Komunie zapowiada się ekscytująco! Julia Wyszyńska rozprawia się z demonami przeszłości w debiucie reżyserskim; na kowbojski padok powraca SIKSA; spektaklem „Śmierć i umieranie” inaugurujemy Szkołę Umierania; a zaraz potem zmieniamy nastrój i rozpoczynamy cykliczny minifestiwal The Best Of Warsaw Dance - pierwszym odcinku Marta Ziółek i Ramona Nagabczyńska. Zapraszamy na Emilii Plater 31

 PREMIERA!

FIZYKA KWANTOWA. CZYLI ROZMOWY NIGDY NIEPRZEPROWADZONE

reż. Julia Wyszyńska 4-5.02, g. 19.00

Autorski i reżyserski debiut popularnej aktorki Julii Wyszyńskiej! Śmiertelnie poważne tematy - demony przeszłości, przyglądanie się systemowym nadużyciom i do czego mogą nas doprowadzić podjęte decyzje, które bardziej są podyktowane pokoleniową traumą niż wolną wolą Serca i Duszy - potraktowane w nieco mniej śmiertelnie poważny sposób.

SIKSA FEST!

Koncert w Pogłosie (10.02) i spektakle w Komunie Warszawa! Siksa: O CZYNACH NISZCZĄCYCH OPOWIEŚĆ 11-12.02, g.19 Zeszłoroczny teatralny debiut jednego z najważniejszych zespołów muzycznych. „Na westernowym padoku w ostatecznym starciu stają naprzeciw siebie dwie kowbojki. Walczą raczej o opowieść niż ze sobą nawzajem. Wiedzą, że nikt nie będzie patrzył na niuanse tego spotkania, tylko jak to zwykle bywa – na jego zakończenie”

ŚMIERĆ I UMIERANIE reż. Grzegorz Laszuk 18-19.02, g. 19

„Czytanie fragmentów „Dzienników” z okresu umierania Ingrid Bergman, żony Ingmara Bergmana, matki Marii von Rosen, to bolesna medytacja. Wszelkie nadzieje zawodzą, każdy możliwy ból nadchodzi. „Trzy dzienniki” to skromne, rzeczowe zapiski nieuchronnego końca bycia Ingrid Bergman. I każdego życia. Czy można to pojąć? Zgodzić się na pewno nie można!”. Obsada: Małgorzata Gorol, Jacek Poniedziałek, Marta Zięba Pokazom spektaklu towarzyszyć będą wydarzenia specjalne:

18.2 - świętowanie 20-lecia pracy scenicznej Marty Zięby, aktorki znanej m.in z długoletniej współpracy z Krystianem Lupą oraz gwiazdy zespołu aktorskiego Teatru Studio.

19.2 - wykłady inauguracyjne Szkoły Umierania – miejsca spotkań i warsztatów organizowanego we współpracy z Instytutem Dobrej Śmierci.

Nowy cykl pokazów w Komunie Warszawa poświęcony tańcowi: THE BEST OF WARSAW DANCE, vol. 1 LARVA reż. Marta Ziółek 23-24.02, g. 19 Jeden z najważniejszych spektakli 2021 wg tygodnia „Polityka!” Szamański popis taneczny Marty Ziółek: tancerki, choreografki – jednej z najważniejszych osobowości współczesnej sceny tanecznej.

„LARVA porusza kwestię kobiecej sprawczości w jej relacji do wolności słowa, ekspresji ciała, seksualności i przyjemności. Przez lata kobiety, zamiast scalać się z erotyczną siłą wokalizacji, pozbawiane były prawa głosu. Kobiecy głos stanowi realne zagrożenie dla systemu, co ucieleśnia mitologiczna figura śpiewającej syreny, w swym krzyku przemieniającej „kobiecy głos” w zabójcze zaklęcie”

CZĘŚCI CIAŁA reż. Ramona Nagabczyńska 26-27.02, g. 19 Fascynujący i magnetyczny popis Ramony Nagabczyńskiej, laureatki zeszłorocznej Boskie Komedii. „Części ciała" jest efektem choreograficznej fascynacji twarzą. Performans bada zarówno jej anatomię i fizjologię, jak i zdolność do bycia nieustannie zmieniającym się obrazem, generującym znaczenia, emocje i tożsamości”. W marcu Komuna Warszawa zaprasza m.in. na premierę spektaklu o polskich policjantkach 

„OFICERKI” w reż. Anny Smolar. Koprodukcja z Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Premiera: 18-20.03. Szanowni Państwo! W trosce o Państwa bezpieczeństwo zapraszamy tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub mające aktualny test na covid-19 z negatywnym wynikiem, wykonany najpóźniej 48 godzin przed wydarzeniem.

Źródło:

Materiał nadesłany