EN

22.05.2021, 11:23 Wersja do druku

Warszawa. "Ludzie inteligentni" na ponowne otwarcie sceny Spektaklove

Spektakl "Ludzie inteligentni" w reżyserii Olafa Lubaszenki 4 czerwca otworzy na nowo scenę Spektaklove w Małej Warszawie - poinformowała PAP Hanna Białoń ze stołecznego teatru.

fot. mat. teatru

"Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię, będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich i inteligentnego humoru. Autorem tekstu jest francuski dramatopisarz i reżyser Marc Fayet" - napisano w informacji przesłanej PAP.

W spektaklu pojawia się szóstka przyjaciół - trzy pary. "Pozornie przemyślane rozstanie jednej z nich staje się początkiem fali międzypłciowych nieporozumień" - podkreślono.

"Bohaterowie sztuki Feyeta to ludzie inteligentni, ale kiedy ich związek przestaje przypominać +obraz w kalejdoskopie+ i wkracza w fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Jest zaskoczony, że nie spotyka się ze sprzeciwem z jej strony. Ich przyjaciele - Alexandre, Thomas oraz ich partnerki Gina i Marina mnożą teorie i domysły" - czytamy w opisie akcji przedstawienia.

Jak dodano, "trzy pary prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny".

"W spektaklu mówimy o tym, jak brak zaufania, czy też jakaś myśl, może zawirusować życie. Również dobrym tytułem dla tego spektaklu z pewnością byłaby +Wątpliwość+, gdyż to ona rozprzestrzenia się jak wirus komputerowy" – powiedział reżyser przedstawienia Olaf Lubaszenko.

"Zatem czy płeć może stanąć niczym barykada na drodze do komunikacji? Para relacjonuje przyjaciołom swoje rozstanie, każde z nich przedstawia to samo zdarzenie z zupełnie odmiennej perspektywy. Zaburzony obraz staje się przyczynkiem do snujących się bez końca interpretacji i spekulacji. Ostatecznie dochodzi do sytuacji, w której każdy zajmuje odmienne stanowisko wobec zaistniałych wydarzeń. Powoli ujawnia się gra pozorów zdominowana przez potrzebę racjonalizacji, która odwraca uwagę od kluczowego pytania o prawdziwe emocje: co tak naprawdę czujemy?" - napisano w zapowiedzi spektaklu.

Autorką przekładu jest Irma Helt. Scenografię zaprojektowała Justyna Woźniak, a kostiumy - Tomasz Jacyków. Muzykę skomponował Szymon Wysocki.

Występują: Magdalena Boczarska, Izabela Kuna / Maria Seweryn, Paulina Holtz / Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski i Bartłomiej Topa.

Przedstawienie "Ludzie inteligentni" - 4 czerwca o godz. 19 w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14). Kolejne spektakle - 5, 12 i 19 czerwca br.

Źródło:

PAP