27.02.2021, 18:06 Wersja do druku

Warszawa. "Ludzie inteligentni" online na Spektaklove i live na scenie Małej Warszawy

W Dniu Kobiet wraca online i na scenę stacjonarną spektakl „Ludzie inteligentni, czyli kto kocha ten błądzi” Marca Fayeta w reżyserii Olafa Lubaszenki.

fot. Piotr Gamdzyk / mat. teatru

8 marca 2021 roku o godzinie 19 SPEKTAKLOVE zainicjuje udostępni na VOD po wykupieniu dostępu przedstawienie, które swoją premierę miało w kwietniu 2017 roku. „Ludzie inteligentni” to przewrotna komedia o nietypowych stosunkach międzyludzkich, która poza humorem dostarcza również impulsów do refleksji. Reżyser Olaf Lubaszenko mówił przed premierą: „W spektaklu mówimy o tym jak brak zaufania, czy też jakaś myśl, może zawirusować życie. Również dobrym tytułem dla tego spektaklu z pewnością byłaby Wątpliwość, gdyż to ona rozprzestrzenia się jak wirus komputerowy”.

Punktem wyjścia jest decyzja, którą podejmuje David (Bartłomiej Topa). Otóż po 15 latach wspólnego życia z Chloe (Izabela Kuna)postanawia on zakończyć związek. A ona… zgadza się. Wśród ich przyjaciół po pierwotnym zaskoczeniu, wręcz szoku, rozpoczyna się festiwal domysłów i prób racjonalnego wytłumaczenia zaistniałej sytuacji. Jednak bynajmniej nie zbliża ich to do poznania prawdy. Przeciwnie – wywołuje kryzys w kolejnych związkach: Giny (Paulina Holtz) i Thomasa (Rafał Królikowski)oraz Mariny (Renata Dancewicz) i Alexa (Szymon Bobrowski). Dochodzi przy tym do wielu komicznych nieporozumień wywołujących salwy śmiechu na widowni.

Atutem przedstawienia wyprodukowanego przez Tito Productions i Spektaklove są, poza znakomitym aktorstwem, błyskotliwe dialogi w przekładzie Irmy Helt. Autorką scenografii jest Justyna Woźniak, kostiumy zaprojektował Tomasz Jacyków, a muzykę skomponował Szymon Wysocki.

„Ludzie inteligentni” dostępni będą online także 14 i 20 marca, zaś 19 i 20 marca Spektaklove zaprasza na scenę Małej Warszawy (dawne Centrum Artystyczne – Fabryka Trzciny) przy ulicy Otwockiej 14 w Warszawie. Bilety i dostęp do projekcji VOD dostępne są na stronie www.spektaklove.pl/spektakle


.

Tytuł oryginalny

"Ludzie inteligentni" online na Spektaklove i live na scenie Małej Warszawy

Źródło:

www.kulturalnetoiowo.blogspot.com
Link do źródła