EN

24.10.2024, 12:01 Wersja do druku

Warszawa. Listopadowe działania teatralne Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”

W listopadzie Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza widzów na następujące wydarzenia teatralne.

fot. mat. organizatora

„Pewnego długiego dnia”

reż. Luk Perceval 

8 listopada, piątek, godz. 19.00 i 9 listopada, sobota, godz. 18.00

bilety: 90 zł

sala: Szekspir

spektakl Teatru Starego w Krakowie – pokaz w ramach XII Festiwalu Polska w IMCE. Niecodziennego Festiwalu Teatralnego

Pewnego długiego letniego dnia rodzina Tyronów musi skonfrontować się z trudną prawdą, skrywaną od lat. W miarę jak dzień przechodzi w noc, między ojcem, matką i dwoma dorosłymi synami narasta rodzinne piekło wzajemnych pretensji i oskarżeń. Jak w greckiej tragedii, w ciągu kilkunastu godzin bohaterowie zmierzą się z własną przeszłością, kłamstwami na swój temat i poczuciem winy. Czy prawda o sobie ich wyzwoli? „Long Day’s Journey into Night” – autobiograficzna sztuka klasyka amerykańskiego dramatu Eugene’a O’Neilla z 1941 roku to studium upadku rodziny, którą niszczą uzależnienie i kłamstwa. „Pewnego długiego dnia” w reżyserii wybitnego belgijskiego reżysera Luka Percevala jest autorską adaptacją dramatu O’Neilla, interpretowanego przez pryzmat współczesnej problematyki uzależnień. Społeczeństwa Zachodu uzależniają się już nie tylko od alkoholu i narkotyków, jak w czasach O’Neilla, ale także od mediów społecznościowych, gier komputerowych, pornografii, pracy czy zakupów. Zmieniają się używki, ale mechanizm uzależnienia pozostaje ten sam. Jaką pustkę próbują w sobie wypełnić uzależnieni? Co sprawia, że uciekają od rzeczywistości w świat iluzji? Dlaczego unikają bólu, który niesie życie, i jak mogą się z tym bólem skonfrontować? Na scenie zobaczymy: Romana Gancarczyka, Paulinę Kondrak, Mikołaja Kubackiego, Łukasza Stawarczyka i Małgorzatę Zawadzką.

W dniu 8 listopada po spektaklu odbędzie się spotkanie z jego twórcami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Festiwal Polska w Imce. Niecodzienny Festiwal Teatralny współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Bilety dostępne w recepcji „Alternatyw” i online:

8.11 -  https://bilety.io/eENGX

9.11 - https://bilety.io/oHmkF

fot. mat. organizatora

„Lilka. Cud miłości” 

reż. Waldemar Śmigasiewicz

13 listopada, środa, godz. 19.00

bilety: 60 zł

sala: Szekspir

spektakl na podstawie książki „Wojnę szatan spłodził. Zapiski 1939–1945” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w opracowaniu Rafała Podrazy

Zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń spektakl, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką. Spektakl jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki: Paulinę Holtz, Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką i Joannę Żółkowską. Zabiera nas w podróż przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.

Bilety dostępne w recepcji „Alternatyw” i online: https://bilety.io/yHUdi

fot. mat. organizatora

„Alicja po drugiej stronie lustra” 

reż. Przemysław Jaszczak

23 listopada, sobota, godz. 17.00

od 7 lat

60 min

bilety: 40 zł

sala: Szekspir

spektakl Teatru Papahema

Widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Świat po drugiej stronie lustra zamieszkują niezwykłe postaci, będące wynaturzonym uosobieniem postaw, z którymi dziecko musi nauczyć się konfrontować. Spotkania z nimi zmuszają dziewczynkę do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carrolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.

Bilety dostępne w recepcji „Alternatyw” i online: https://bilety.io/MVJzq

Źródło:

Materiał nadesłany