EN

19.07.2021, 11:28 Wersja do druku

Warszawa. Letnie granie Teatru Temat w DZiKu

Teatr Temat gra w DZiKu na Belwederskiej 44 A 21 lipca, 11 sierpnia i 1 września o 20.00 dla tych, co spędzają w letni czas w Warszawie.

fot. icarus

Życiem Broniewskiego, jak i jego talentem, można by obdzielić nawet kilka bujnych literackich biografii. Człowiek z etykietą poety rewolucji, który emocjonalnie grał Chopina i recytował romantyków. Nałogowo palił i czytał. No i pił...nałogowo. Interesowała go literatura, alkohol, gra w karty i kobiety. Jego stałość przejawiała się w miłości do gór, nart, jazdy na rowerze i pisania.

Wszystkie rysy jego osobowości widoczne są już w młodości. Uparty, szczery, porywczy, poszukujący przygód jako sposobu na nudę życia. Zobaczymy to w impresji do tworzącego się spektaklu "Broniewski Młody", który powstaje m.in na podstawie owianych nieco skandaliczną legendą "Pamiętników z lat 1918-1922".

Impresja do spektaklu zanurzona jest w przedwojennej muzyce. Opowieści Broniewskiego pełne są zmysłowości, której dopełnienie stanowią liryczne wiersze. Do tego taniec, śpiew i impresje muzyczne.

Obsada: 

Poeta - Hubert Matysiak

Pianista jazzujący - Jacek Prokopowicz

Szansonistka - Magdalena Daszkiewicz/Natalia Kwiatkowska

Tajemnicze postaci kobiet - Wanda Onyszkiewicz-Gnap/Małgorzata Czaczkowska

Scenariusz i reżyseria - Renata Dymna

Choreografia i asystentka reżyserki - Agnieszka Senderowska-Rucińska

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne