EN

17.12.2021, 09:47 Wersja do druku

Warszawa. Laureaci 25. Festiwalu KORCZAK DZISIAJ

Jury 25. edycji Festiwalu KORCZAK DZISIAJ w składzie: Michał Centkowski (przewodniczący), Aneta Kyzioł, Joanna Rogacka, Grażyna Wydrowska przyznało następujące nagrody:

fot. Bartek Warzecha

Grand Prix Festiwalu KORCZAK DZISIAJ dla inspirowanego Owidiuszem spektaklu „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, STUDIO teatrgalerii w Warszawie i Łaźni Nowej w Krakowie za błyskotliwe i nieoczywiste wykorzystanie klasycznego utworu na potrzeby współczesnej, mądrej i bezpretensjonalnej rozmowy o dojrzewaniu.

Nagroda im. Stefanii Wilczyńskiej za spektakl „Wielkie mi coś” w reż. Marty Guśniowskiej z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora za subtelność, inteligencję i dowcip, w formie i treści, składające się na poruszające przedstawienie o tym, co w życiu naprawdę ważne.

WYRÓŻNIENIA:

1. „Rutka” w reż. Karoliny Maciejaszek (Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi) za wykreowanie sugestywnego scenicznego świata łódzkich Bałut, który staje się równoprawnym bohaterem przedstawienia.

2. „Ojeja! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” w reż. Jakuba Krofty i Marii Wojtyszko (Wrocławski Teatr Lalek) za efektowną, świadomie skonstruowaną i pochłaniająca widza inscenizację.

Jury Młodzieżowe 25. edycji Festiwalu KORCZAK DZISIAJ w składzie: Hanna Porzezińska, Hanna Kudła, Kazimierz Gawin, Bianka Rucińska, Tymon Voss przyznało następujące nagrody:

NAGRODA MACHULSKICH dla spektaklu „Wielkie mi coś” w reż. Marty Guśniowskiej z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora - za stworzenie pięknej opowieści, która wszystkich może czegoś nauczyć. Za niesamowitą grę światłem i magnetyzującą małą formę, otwierającą na teatr lalek.

WYRÓŻNIENIA:

1. „Rutka” w reż. Karoliny Maciejaszek (Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi) za podjęcie trudnego tematu z odpowiednim ładunkiem emocjonalnym, oraz za świetną grę aktorską. 

2. „Smok!” w reż. Jakuba Roszkowskiego (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie) za atrakcyjną i zabawną formę oraz ważną treść. 

Źródło:

Materiał nadesłany