Kwiecień w PROMie Kultury rozpocznie się spektaklem Hanki Bondarenko, a w repertuarze znalazł się także teatralny portret Olgi Boznańskiej, „Damy i huzary” w wykonaniu Teatru Parabuch oraz przedstawienie „Pstryk” skierowane dla najmłodszych widzów.
1.04. (sobota)
19.00 TEATR KĘPA: „Moje ciało jest moje od wczoraj”
Scenariusz, reżyseria, wykonanie: Hanka Bondarenko
Muzyka do piosenek oraz ich wykonanie: Łukasz Jemioła
Wzruszająca, pełna zwrotów akcji i niepozbawiona humoru historia, której bohaterka od lat próbuje sprostać oczekiwaniom innych… aż nagle budzi się w obcym domu, obok obcego mężczyzny, nie pamiętając, kim jest. Słyszy absurdalne zarzuty, nie wie, czy ma się roześmiać, oburzyć czy bronić swojego stanowiska. Nie ma siły odgrywać dłużej tych samych ról. Czuje, że musi zburzyć dotychczasowe życie, ze cierpienie spowodowane rezygnacją z siebie, z własnego szczęścia, rozwoju wyzwoliło w niej niebywałą odwagę, aby porzucić utarte, bezpieczne ścieżki i wyruszyć na poszukiwanie prawdy o sobie. To historia kobiety, która po latach błądzenia po obcych ladach nagle wkracza na ścieżkę serca.
Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej: sztukawspolczesna.org
Bilet – 25 zł
https://promkultury.pl/
13.04. (czwartek)
19.00 TEATR KĘPA: „Olga Boznańska. Sceny z życia artystki”
Występuje: Małgorzata Trybalska
Scenariusz, reżyseria, scenografia: Blanka Konopka
Małgorzata Trybalska – od 2004 roku aktorka Teatru Żydowskiego w Warszawie. Zagrała w spektaklach Jacka Papisa, Elżbiety Protakiewicz, Krzysztofa Rzączyńskiego, Anny Smolar, Jana Szurmieja, Szymona Szurmieja. Na dużym ekranie można ją było zobaczyć w „Pianiście” oraz w filmie „Ostatni raz”.
Olga Boznańska – największa polska malarka okresu modernizmu. Uznana za granicą, mniej w Polsce. Urodziła się w Krakowie, studiowała, tworzyła w Monachium i w Paryżu. Malowała głównie portrety osób bliskich, przyjaciół, mężczyzn, z którymi łączyły ją bliskie, acz niejednoznaczne związki.
Jej życie, tak jak jej malarstwo, zasnute jest mgłą, smutkiem, tajemniczością. Mając 30 lat zakochała się w 23-letnim artyście Józefie Czajkowskim… Malarstwo było dla niej najważniejsze, ważniejsze od sfery życia osobistego. Żyła aby malować, malowała by żyć.
Akcja spektaklu rozgrywa się w pracowni malarki w Monachium, następnie w Paryżu oraz epizodycznie w Krakowie, rodzinnym mieście artystki.
Czas trwania: ok. 70 min.
Bilet – 30 zł
https://promkultury.pl/
23.04. (niedziela)
MAŁY TEATR KĘPA: „Pstryk” Latający Teatr Sztuki Ciała
11.00 dla dzieci w wieku 0,5 roku – 2 lata
13.00 dla dzieci w wieku 2-4 lata
Występuje: Anna Ługowska, muzyka: Bartosz Ługowski
Konsultacja reżyserska, operator świateł i cieni: Maja Kaznowska
Oprawa wizualna: Zbigniew Grzywaczewski, Monika Włodarczyk
Rodzice aż za dobrze znają dziecięcą fascynację wtyczkami, kablami, pstryczkami. Jeden przycisk zmienia świat nie do poznania: kształty wyłaniają się i znikają, cisza ucina szum.
“Pstryk” to spektakl, który widzowie w różnym wieku mogą odbierać na swój sposób. Operuje kontrastami światła i cienia, czerni i bieli, sensoryczną scenografią, autorską muzyką oraz ruchem. Tytułowy Pstryk gasi światło zapraszając do krainy snów. O czym śni małe dziecko? O czym śnią kot i pies?
Spektakl z elementami zabawy sensorycznej powstał z inspiracji poezją K. I. Gałczyńskiego, J. Tuwima i M. Wojtyszki w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.
W przedstawieniu występuje dwoje performerów.
Czas trwania: 30 min + ok. 20 minut animowanej zabawy sensorycznej
Projekt współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy
Bilet – 25 zł
https://promkultury.pl/
https://www.facebook.com/
https://promkultury.pl/
23.04. (niedziela)
18.00 TEATR KĘPA: „Damy i huzary”
Spektakl Teatru Parabuch
Autor: Aleksander Fredro, reżyseria: Ryszard Jakubisiak
Obsada: Mariola Bukowy-Pawlak, Katarzyna Jaworska, Małgorzata Kamińska, Anita Macyszyn-Zielińska, Edyta Mika, Natalia Soszyńska, Anna Stpiczyńska, Artur Jasiński, Sebastian Lachocki, Jarosław Ostrowski, Aleksander Pawlak, Krzysztof Urbański, Paweł Wleklik
Wyśmienita obserwacja obyczajowa niepozbawiona akcentów satyrycznych.
Spektakl z okazji Roku Aleksandra Fredry.
Bilet – 30 zł
https://promkultury.pl/