EN

4.04.2024, 09:03 Wersja do druku

Warszawa. „Kulka” - spektakl dla najmłodszych na Scenie Młodego Widza

Przyjaciel. Przyjaciółka. Przyjaciele. To słowa, które wciąż powtarzamy. Ale czy zastanawiamy się przy tym, czym jest przyjaźń? Jak ją rozpoznać i jak o nią dbać? 7 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury odbędzie się pokaz spektaklu „Kulka" LALE.Teatr i Wrocławskiego Teatru Lalek.

fot. mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

KULKA to historia pewnej przyjaźni. Historia nieoczywista, bo opowiedziana bez słów – językiem muzyki, form plastycznych i ruchu. Jej bohaterami są dwaj muzycy grający na ukulele. Ich zabawy i wygłupy wydają się beztroskie, a więź silna i trwała. Ale pewnego dnia to się zmieni. Czy – i jak – przyjaciele poradzą sobie z tą sytuacją? 

Autorski spektakl Tomasza Maśląkowskiego powstał z myślą o najmłodszych widzach, którzy dopiero uczą się, czym jest przyjaźń, ale też o ich dorosłych opiekunach. To zabawne i ciepłe przedstawienie z muzyką na żywo może być odczytywane na różnych poziomach w zależności od wieku i doświadczeń odbiorców. Jedno jest jednak pewne: dla wszystkich będzie wspaniałą zabawą!

występują: Radosław Kasiukiewicz, Grzegorz Mazoń

scenariusz, reżyseria, scenografia: Tomasz Maśląkowski

muzyka: Grzegorz Mazoń

Koprodukcja Fundacji LALE.Teatr i Wrocławskiego Teatru Lalek

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty. 

Po spektaklu zapraszamy dzieci na warsztaty o przyjaźni, podczas których wspólnie zastanowimy się, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel, porozmawiamy też o przyjaciołach wokół nas. Zajęcia mają charakter praktyczny z wykorzystaniem ruchu oraz ekspresji plastycznej. 

Warsztaty poprowadzi Justyna Kondej-Rembek ─ doświadczona pedagożka, trenerka rozwoju osobistego i metod efektywnego uczenia się.

koordynatorka: Milena Szabelewska, [email protected] 

SCENA MŁODEGO WIDZA | Kulka

LALE.Teatr / Wrocławski Teatr Lalek – spektakl i warsztaty dla dzieci 1+

7 kwietnia (nd.), 12.00-14.00

Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa, ul. Elektoralna 12

Bilety 36/40 zł

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty.

Uwaga: Na warsztaty należy pobrać bezpłatną wejściówkę dostępną na stronie https://www.mik.waw.pl/repertuar/

Źródło:

Materiał nadesłany