Teatr Druga Strefa z przyczyn niezależnych odwołał styczniowe pokazy spektaklu w reżyserii Bartosza Mazura. „Księgę Matek” będzie można obejrzeć 8 marca. Na scenie zobaczymy Dianę Kadłubowską, Żanetę Sławińską-Zdunik oraz Magdalenę Górską. Producentem spektaklu jest Fundacja ANIMEA.
„Księga matek” jest kobietą. Rodzi się z krystalicznie pięknego uczucia miłości, a żyje w ambiwalencji. Między znakami zapytania, wykrzyknikami i wielokropkami. „Księga matek” to podróż przez wiele wymiarów macierzyństwa wiecznie uwikłanego w cykl życie-śmierć-odrodzenie, a w dzisiejszych czasach zawieszonego gdzieś pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością. Pomiędzy obrazkami z instagrama, których pragniemy, a codziennymi trudnościami, których nie wypada umieszczać w kadrze kobieta-matka zdaje się zarówno królować, jak i być poddaną.
Ze sceny dociera wielogłos - aktorki są trzy, ale głosów kobiecych nieskończona ilość. Warto sprawdzić czy Twój własny został usłyszany przez twórców spektaklu.
Reżyseria: Bartosz Mazur
Scenariusz: Joanna Grabowiecka
Adaptacja: zespół
Obsada: Diana Kadłubowska, Żaneta Sławińska-Zdunik, Magdalena Górska
Głosy z offu: Natalka Polańska, Anitka Rubinowska, Helena Mazur, Danuta Nagórna
Muzyka: Marcin Zdunik (kompozycje, wiolonczela), Oliwier Andruszczenko (instrumenty dęte), Hubert Zemler (instrumenty perkusyjne)
Serdeczne podziękowania za pozwolenie na wykonanie utworu „Takiego chłopaka” (słowa: Natalia Grosiak, muzyka: Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński)
Producentem spektaklu jest Fundacja ANIMEA
Spektakl dla publiczności od 16. roku życia.
Czas trwania spektaklu: 75 minut
Bilety online: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/ksiega-matek
Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa
***
Diana Kadłubowska - absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Zadebiutowała rolą Ismeny w "Antygonie" w reżyserii Zbigniewa Brzozy w Teatrze Studio w Warszawie. Od 1997 roku współpracuje z warszawskimi teatrami min.: Teatrem Kwadrat, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Wytwórnia, Teatrem Studio czy AT w Warszawie. Od kilku lat związana jest również z Teatrem Komponowanym Mia100W zajmującym się improwizacją teatralną. Szerszej publiczności znana jest min. z seriali takich jak: „Klan", "M jak miłość", "Komisarz Alex" czy "Ojciec Mateusz”. Nieustannie pogłębia swój warsztat aktorski. Brała udział min. w warsztatach improwizacji aktorskich Sztuka Dialogu (Laboratorium Dramatu), oraz warsztatach prowadzonych przez Roberta Castle, nauczyciela Method Acting w szkole Lee Strasberga. Od kilku lat reżyseruje również filmy dokumentalne. Jej ostatnie produkcje "Dziś, jutro...wczoraj" oraz "Koncert Balkonowy”, prezentowane zarówno na polskich jak i zagranicznych festiwalach, zostały zauważone przez jury i otrzymały wiele nagród i wyróżnień. Prywatnie żona i mama czwórki dzieci.
Magdalena Górska - ukończyła warszawską Akademię Teatralną w 2004 roku. Debiutowała na deskach Teatru Ateneum w 2005 roku, w spektaklu „Frederick czyli Bulwar Zbrodni“ w reż. W. Adamczyka u boku min. Piotra Fronczewskiego i Ewy Wiśniewskiej. Współpracowała z warszawskimi teatrami: Ateneum, Komedia, Dramatyczny, Capitol, Współczesny. W 2019 r zagrała w spektaklu pt. „Irańska Konferencja” w reż. Iwana Wyrypajewa. Obecnie pracuje nad farsą „Ślub doskonały” w reż. Rafała Sisickiego, gdzie wciela się w rolę pokojówki Julie. Znana jest widzom także z filmów (min. “Testosteron“, gdzie zagrała Dziewczynę z Oazy, „Skazany na Bluesa“, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami“, „Wichry Kołymy“, gdzie zagrała u boku Emily Watson) oraz seriali: („M jak miłość.“, „Na dobre i na złe“, „Klan” „Kryminalni“, „Pierwsza Miłość“, „Glina“, „Pułapka” i wiele innych). W swojej karierze współpracowała z wieloma reżyserami, m.in. J. J. Kolskim, W. Pasikowskim, K. Zanussim. Zagrała główne role w kilku produkcjach zagranicznych: (węgierskich, rosyjskich białoruskich, ukraińskich). Z mężem Wojciechem Urbańskim współpracowała min. przy projekcie „Gardenia” (Teatroteka). Prywatnie mama dwójki dzieci.
Żaneta Sławińska-Zdunik - wokalistka, aktorka, mama trójki dzieci. Absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie w klasie piosenki i kursu aktorskiego w Szkole Sztuki Aktorskiej im. J. Cimrmana w Warszawie. Współpracowała m.in. z Anną Sroką, Igorem Gorzkowskim czy Bartoszem Mazurem. Doświadczenie wzbogacała podczas pracy w teatrze objazdowym dla dzieci i młodzieży (granie lalką oraz aktorstwo maskowe). Jako wokalistka wykonuje głównie polską muzykę międzywojenną i pieśni polskich kompozytorów muzyki klasycznej w duecie z mężem Marcinem Zdunikiem. Współpracowała m.in. z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Stowarzyszeniem im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem czy Fundacją AVE. Studiowała muzykologię i lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Prezeska Fundacji ANIMEA, w której realizuje działania muzyczne i teatralne.