EN
16.08.2022, 09:22 Wersja do druku

Warszawa. Koniec sezonu artystycznego w Teatrze Druga Strefa

Teatr Druga Strefa zaprasza na ostatnie spektakle w ramach bieżącego sezonu artystycznego oraz akcji #gramywwakacje. Dla widzów przygotowano wakacyjne spotkanie ze spektaklem „Betty&Joan”, powrót „Czkawki” (na deskach teatru po dłuższej przerwie) oraz live art performance „Water child”, który zostanie zaprezentowany przez Annę Paszek już po raz drugi.

fot. Marcin Wiśnios/ mat. teatru

18 i 19 sierpnia, czwartek, piątek | Teatr Druga Strefa

godzina 20.00, BETTE & JOAN – komedia

Komedia Antona Burge`a o dwóch wielkich gwiazdach Hollywood: Bette Davis i Joan Crawford

Dwie garderoby, dwa aktorskie krzesła i dwie kobiety, które swoimi osobowościami wypełniają cały teatr. Do tego wzajemna niechęć, rywalizacja, konflikt, emocje, uszczypliwości – czyli najprawdziwsza, gwiazdorska drama rodem z Hollywood.

Akcja rozgrywa się w garderobach Bette Davis i Joan Crawford, które zastajemy podczas kręcenia nowego filmu Boba Aldricha pod tytułem „Co się zdarzyło Baby Jane”. Choć brzmi to jak kolejny dzień na kalifornijskim planie filmowym, to legendarny konflikt aktorek sprawia, że nic nie jest normalne lub „zwykłe”.

„Bette & Joan” to historia gwiazd wielkiego formatu. Dwóch kobiet, których blask nieuchronnie przemija i które doskonale zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu. A wszystko zaczęło się od nieposkromionej chęci usłyszenia raz jeszcze klapsa filmowego i słowa „akcja!”…

„Prawdziwy aktorski koncert” - Łukasz Maciejewski (Wprost)

„Zmienny w nastrojach wieczór, do smakowania w teatrze” - Tomasz Miłkowski  (Tygodnik Przegląd)

„Spektakl w reżyserii Sylwestra Biragi okazuje się lustrem, w którym powinny się przejrzeć wszystkie aktorki w tym kraju” - Włodzimierz Neubart (chochlikulturalny.blogspot.com)

„Halina Chrobak i Marzena Trybała czują się znakomicie w kreacjach gwiazd filmowych przyciągając zainteresowanie każdą kwestią” - Małgorzata Moryc, Andrzej Łucjan (www.warszawa.pl)

Spektakl dla publiczności od 15. roku życia.

Czas trwania spektaklu: 90 minut z jedną przerwą.

Bilety online: 

18 sierpnia: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/bette-joan-komedia-5 

19 sierpnia: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/bette-joan-komedia-6

fot. Sylwester Biraga

20 sierpnia, sobota | Teatr Druga Strefa

godzina 20.00, CZKAWKA – tragikomedia 

Czy miałeś kiedykolwiek czkawkę? Ale nie taką, że czknąłeś raz, czy dwa, ale taką męczącą, która nie daje spokoju przez długi czas…

Wśród samotności, strachu, zabobonów i alkoholu powstaje wiele historii. Dochodzi tam do zjawisk niewytłumaczalnych i tak dziwnych, że jedynym rozwiązaniem jest urok lub klątwa. Jedną z takich historii opowiada spektakl pt. „Czkawka”. Z pozoru całość wygląda niewinnie. Oto dwóch samotnych mężczyzn spotyka się przy butelce, aby porozmawiać o życiu. Jednak do tego wszystkiego dołącza ONA. Ta, która na co dzień jest spokojna i cicha. Ta sama, na którą odrobina alkoholu działa jak zapalnik. Choć przy piwie lub czerwonym winie zachowuje kulturę i fason, to po wódce staje się wulgarna, agresywna i wyszydzająca mężczyzn.

Czy pułkownik rezerwy i patriota Fiodor będą w stanie rozwiązać problem pracownika naukowego i etnografa Siergieja? Czy znajdą przyczynę, dlaczego to właśnie ONA zdecydowała się nawiedzić naukowca? A może dojdą do wniosków, które nikomu nie przyszłyby na myśl? 

Czas trwania spektaklu: 65 minut.

Spektakl dla widzów powyżej 18. roku życia.

Bilety online: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/czkawka-tragikomedia-8

fot. mat. teatru

27 sierpnia, sobota | Teatr Druga Strefa

godzina 20.00, WATERCHILD – live art | performance

Świecki rytuał przejścia związany z żałobą/stratą i ponownym odrodzeniem.

Anna Paszek o swoim performance: "Solo pomyślane jako świecki rytuał przejścia związany ze stratą czerpiący z  symboliki zakorzenionej w tradycji słowiańskiej jak również innych  kultur, gdzie podobne rytuały są nadal praktykowane. Performance  wykorzystuje motyw tradycyjnych regionalnych ludowych kołysanek, lalki,  wody, czerwonych wstążek, włosów i olejku z mirry. Mirra symbolizuje  zarówno śmierć, jak i życie. 

Mirra  była powszechnie stosowana w procesie balsamowania. Jednocześnie – ze  względu na swoje właściwości antyseptyczne – używały jej również położne  przy narodzinach. Energetycznie mirra jest olejkiem matki ziemi – pielęgnuje nasz związek z naszą biologiczną matką i matką naturą.

Praca  operuje symboliką na wielu poziomach - można ją odczytywać dosłownie, a  można również odnosić ją do każdego przypadku sytuacji  granicznej. Można ją odnieść do pierwotnej relacji z matką, własną, czy relacji z dzieckiem zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym."

Anna Paszek urodzona w 1983 r., artystka live art, performerka, absolwentka MA Live Art na QMUL w Londynie, uczestniczka licznych międzynarodowych warsztatów i festiwali, z wykształcenia lingwistka i adwokatka. Entuzjastka nowych technologii. W ramach praktyki artystycznej zajmuje się zagadnieniami wspólnotowości, czasu, władzy i kontroli, w szczególności tej oddziałującej na grupy słabsze. W pracy z ciałem wykorzystuje tekst, głos i storytelling. Interesuje ją konwencja przerysowania, absurdu, groteski. Określa siebie jako feministkę nieoczywistą w przestrzeniach, które nie uchodzą za feministyczne. Prywatnie mama Idy.

Czas trwania spektaklu: 60 minut.

Bilety online: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/water-child-performance-live-art-anna-paszek-2 

Spektakl dla widzów powyżej 15. roku życia.

***

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne