EN
24.03.2023, 18:14 Wersja do druku

Warszawa. Koniec marca i początek kwietnia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Rigoletto: ostatnie bilety
Kto raz usłyszy tę sugestywną muzykę, nigdy jej już nie zapomni. A do tego historia księcia-uwodziciela w pełnych przepychu dekoracjach przenoszących nas do renesansowej Mantui. Spektakle opery Rigoletto Verdiego już 24, 25, 26 i 28 marca

Inne aktualności

Posłuchaj, co gramy: Rigoletto
Wybierasz się na Rigoletto do Teatru Wielkiego? Posłuchaj krótkiego streszczenia z piękną muzyką Verdiego w tle. Wystarczy kilka minut w trakcie przygotowań do wyjścia, w drodze do teatru albo już w foyer opery.

Przed premierą tryptyku baletowego Beethoven i szkoła holenderska
Krzysztof Pastor opowiada o czasem trudnych relacjach choreografów i recenzentów oraz o mistrzach choreografii baletowej z Holandii, których spektakle zobaczymy już 18 maja w tryptyku baletowym Beethoven i szkoła holenderska w Teatrze Wielkim.

Tubądzin Design Awards
Już po raz czwarty przyznano nagrody w międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards. Tym razem gala finałowa odbyła się w przestrzeniach Teatru Wielkiego, nieprzypadkowo, bo nagrodę specjalną przyznano również za projekt przestrzeni łazienek dla publiczności w gmachu opery. Panel dyskusyjny swoją obecnością zaszczycili m.in. laureat Oscara scenograf Allan Starski oraz Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Premiera płyty: Mickiewicz na trzy głosy
Instrumenty o niezwykłej barwie dźwięku – marimby – towarzyszą barytonowi Marcinowi Bronikowskiemu, wykonującemu pieśni do sonetów Adama Mickiewicza. Na ten poetycki muzyczny wieczór zapraszamy do Sal Redutowych już 4 kwietnia.

Koncert finałowy Festiwalu Wielkanocnego
Jak w muzyce koegzystuje kultura Wschodu i Zachodu? To motyw przewodni tegorocznego 27. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Na koncert finałowy 7 kwietnia zapraszamy do Teatru Wielkiego. Siedem bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego wykona Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Sergeya Smbatyana, z udziałem solistów: Iwony Hossy, Karoliny Sikory, Adama Zdunikowskiego i Piotra Nowackiego.

Źródło:

Materiał nadesłany