EN
5.01.2021, 12:32 Wersja do druku

Warszawa. Koncert online "Pieśni o Narodzeniu Pańskim" Polskiej Opery Królewskiej

W święto Trzech Króli Polska Opera Królewska (POK) udostępni na swoim kanale na YouTube koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych "Pieśni o Narodzeniu Pańskim" w wykonaniu Chóru Kameralnego przy POK.

fot. mat. teatru

Koncert będzie retransmitowany z Galerii Rzeźby w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

"Podczas koncertu zabrzmią polskie pieśni bożonarodzeniowe powstałe w XV, XVI i XVII w. W treści przepięknych staropolskich tekstów tkwi zarówno prawda objawiona, jak i ludowa prostoduszność" - czytamy na stronie POK.

W programie koncertu znalazły się pieśni i kolędy: "Narodził się nam Zbawiciel" (Anonim w XIV w.), "Chrystus się nam narodził" (Anonim w XV w.), "Bądź wiesioła Panno czysta" (Anonim w XV w.), "Zdrow bądź krolu anielski" (muz. Anonim XIV-XVI w., słowa Anonim XIV-XV w.), "Piosenka barzo piękna o narodzeniu Pańskim" (Anonim w XVI w.), "Kolęda ku śpiewaniu dla dziatek (Nuż my, dziatki...)" (Anonim w XVI w.), "Chwała-ć już bądź, Jezu Kryste" (muz. Anonim, słowa Marcin Luter, przekład wg Kancjonału Piotra Artomiusza z XVI w.), "Nuż my dziś krześcijanie" (Anonim w XVI w.), "Królowie jadą przez pole" (Anonim XVII w.), "Pieśń o narodzeniu Pańskim" (Wacław z Szamotuł) i "Radujcie się, weselcie się" (Anonim w XVI w., przekład wg Kancjonału Staniąteckiego).

Koncert w wykonaniu Chóru Kameralnego Polskiej Opery Królewskiej. Przygotowanie chóru - dyrygentka Renata Szczypior.

Retransmisja online "Pieśni o Narodzeniu Pańskim" - 6 stycznia o godz. 19 na kanale YouTube POK. Nagranie będzie dostępne na kanale YouTube POK do 9 stycznia br. do godz. 19.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne