EN
18.03.2022, 08:52 Wersja do druku

Warszawa. Kolejna premiera „Hedonist - Variété Show”

W ramach rozpoczętego w lutym cyklu niezwykłych widowisk „Hedonist - Variété Show” Fundacji Fabryki Norblina i Kolektywu Inicjatyw Nowo Cyrkowych w niedzielę, 20 marca o godzinie 19.00, odbędzie się kolejny z czterech premierowych spektakli, podczas których publiczność będzie mogła podziwiać różnorodne dziedziny sztuki - między innymi poruszający śpiew, zmysłową burleskę, dynamiczną żonglerkę czy zapierającą dech w piersiach akrobatykę To wszystko na scenie Food Town w klimatycznych przestrzeniach zrewitalizowanej Fabryki Norblina. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na wsparcie dla Ukrainy poprzez Fundację „Dobra Fabryka”.

fot. mat. organizatora

Niezwykłe widowisko - tak o pierwszym, lutowym spektaklu „Hedonist - Variété Show” pisały media. Teraz artyści Kolektywu Inicjatyw Nowo Cyrkowych oraz Fabryka Norblina zapraszają na kolejną, zupełnie nową odsłonę spektaklu, z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie dla Ukrainy.

Widowisko gwarantuje doznania teatralne, iluzjonistyczne, cyrkowe oraz muzyczne. Takie właśnie jest "Variété" - "rozmaitości". To możliwość intensywnego spotkania z artystami z wielu niezwykłych dziedzin w jednym miejscu. Mroczna burleska, psychodeliczny performer z piekła rodem, zapierający dech w piersiach taniec w powietrzu, przyspieszająca bicie serca akrobatyka - to tylko niektóre ze sztuk, które będzie można zobaczyć w klimatycznych wnętrzach historycznej hali w Fabryce Norblina. „Hedonist - Variété Show” to seria czterech premierowych wydarzeń, ponad 20 artystów lata doświadczenia scenicznego. Wśród gwiazd znajdują się między innymi zwycięzcy popularnego programu „Mam Talent” czy laureaci polskich i międzynarodowych konkursów.

Najbliższy spektakl już 20.03.2022 (niedziela) w Fabryce Norblina na scenie w jednej z historycznych hal Food Town mieszczącego się w Fabryce Norblina w Warszawie. Organizatorzy zapraszają od 19:00, start show o 20:00. Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych. Bilety można zakupić na stronie www.goingapp.pl/wydarzenie/hedonist-variete-show-2/marzec-2022

Tego wieczoru w Fabryce Norblina wystąpią artyści:

Michał Adam Góral

Tancerz, performer, młody choreograf. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii. W latach 2016 - 2019 tancerz Compagnie THOR w Brukseli w produkcjach "Anima Ardens" i "WaW - We are Woman". Występował na wielu festiwalach, m.in.: Tel Aviv Dance - Suzanne Dellal Centre w Izraelu, Festival OFF d’Avignon we Francji, Sziget Festival na Węgrzech. Jest autorem choreografii do teledysków m.in. dla Ralpha Kamińskiego, Baash, Wishlake, Łąki Łan, reklam i gry „Bound” oraz wystąpił w filmach - „Bare”, „Under the dress” reż. Alexander Vinogradov, „Holy Lands.” Reż. Amanda Sthers. We wrześniu 2021 roku miała miejsce premiera jego najnowszego spektaklu „BLUSH” wyprodukowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski.

https://instagram.com/michaumoves

Harpy Queen

Tajemnicza, zmysłowa, feministyczna, kreatywna i jedyna w swoim rodzaju. Niezwykłe kostiumy i historie, które tworzy, wywołują emocje, zmuszają do przemyśleń.

https://instagram.com/harpy.queen

Vincent Grotesque

Performer, Artysta Uliczny, tworzy własne kostiumy, scenografię, charakteryzację.

Zasłynął jako postać Diabła Krakowskiego. Wraz ze swoim zespołem melorecytuje straszne bajki dla dorosłych i teksty z muzyką elektroniczną. Jego pokazy są mocno teatralne i psychodeliczne, zabierają widza w świat rodem ze snu.... Przez dwa kolejne lata był zwycięzcą UFO - Ulicznego Festiwalu Osobliwości, jako wybraniec publiczności.

https://instagram.com/vincent_von_grotesque

Krzysztof Kostera

Absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Działa freelancersko jako artysta cyrkowy, performer boyleski. Występował na wielu imprezach i festiwalach w Polsce. Brał udział między innymi w spektaklach: "Pożar w Burdelu", a także w festiwalu sztuki cyrkowej "Inwazja Klaunów".

https://instagram.com/krzysztof_kostera_art

Paulina Rębajło aka Curly Hooper

Pasjonatka każdej formy ruchu. W występach łączy taniec, hula hooping, ogień, światło i dobrą zabawę. Od 5 lat tańczy z obręczami i bez, jej najnowszą pasją są wachlarze ogniowe. Oprócz tego chodzi po linie. Jej performerskie popisy można zobaczyć podczas festiwali – tj. “Wolne Emocje”, “Tribalanga Festival”, “FreeQ”, “FEST Festival”.

https://instagram.com/paulina_rebajlo

Piotr Denisiuk

Iluzjonista, finalista "Mam Talent!". Ma na koncie ponad 1500 pokazów na żywo w Polsce i Europie. Autor dwóch książek na tema iluzji. Pasjonat iluzji, od początku swej przygody związany z pokazami ulicznymi.

https://www.instagram.com/denisiuk.piotr/

Marysia i Julian

Od kilku lat zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie. Jako Duet Marysia i Julian zostali Zwycięzcami programu Mam Talent (2019), laureatami I festiwalu sztuki cyrkowej OWACJE (2021) oraz finalistami konkursu etiud nowocyrkowych Cyrkulacje w Lublinie (2021).

https://instagram.com/marysiaijulian

MultiVisual - Kamil Dziliński, Michał Szałucho oraz Tomasz Piotrowski – zespół, który w swoich pokazach łączy sztukę cyrku współczesnego, iluzji oraz manipulacji z użyciem nowoczesnych rekwizytów multimedialnych. Tym razem pokażą manipulacje obręczami - dzięki umiejętnościom artystów chromowane obręcze ożywają na scenie, płynnie poruszając się w powietrzu, by za chwilę magicznie zawisnąć w przestrzeni. Zasłynęli pokazem, który zachwycił jurorów podczas castingu 5 edycji programu Mam Talent. Tu w innym wydaniu, po eksperymentach, walce, nauce siebie nawzajem i rekwizytu…

https://instagram.com/multivisual.pl

Show poprowadzi Anna Dzilińska – producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka i lektorka. Podczas spektaklu będzie przewodniczką widzów wprowadzającą ich
w magiczną krainę pełną emocji. Wtajemniczy publiczność w niezwykły świat variété, nowego cyrku, czy burleski.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne